Liga Mistrzów: Triumf Bayernu Monachium w Mediolanie!

Bayern pewnie wygrał w Mediolanie z Interem.

W szlagierowym meczu 1. kolejki fazy grupowej Champions League ekipa Interu Mediolan przegrała na własnym boisku z Bayernem Monachium 0:2. Dla "Die Roten" to znakomity prognostyk przed spotkaniem 2. kolejki z Barceloną.

Wielu kibiców z pewnością zastanawiało się jak mistrzowie Niemiec poradzą sobie w Lidze Mistrzów bez Roberta Lewandowskiego, który strzela już gole w tych rozgrywkach dla "Dumy Katalonii". Dodatkowo Bayern musiał zmierzyć się z naprawdę wymagającym rywalem, jakim jest Inter.

Dla nieco starszych kibiców była to sentymentalna podróż do 2010 roku, kiedy oba kluby spotkały się w wielkim finale Ligi Mistrzów. Wówczas na Estadio Santiago Bernabeu lepszy okazał się Inter dowodzony przez Jose Mourinho. Oba zespoły wielokrotnie rywalizowały ze sobą w tych elitarnych zmaganiach. Ostatni raz w 1/8 finału sezonu 2010/2011. Wówczas Bayern wygrał w Mediolanie 1:0, aby przegrać u siebie 2:3 i odpaść z dalszych gier.

Bayern chciał nawiązać do spotkania sprzed 12 lat i ponownie wygrać w Mediolanie z Interem. Bawarczycy zaczęli znakomicie, bowiem w 25. minucie po asyście Joshuy Kimmicha i golu Leroya Sane objęli prowadzenie. Do przerwy mistrzowie Niemiec schodzili ze skromną zaliczką.

W drugiej połowie przyjezdni zadali drugi cios autorstwa... piłkarza Interu. Do własnej bramki trafił Danilo D'Ambrosio. Była to 66. minuta.

Monachijczycy zdecydowanie przeważali, jeśli chodzi o liczbę stwarzanych sytuacji. Bayern znacznie częściej oddawał strzały na bramkę (21-11 i 11-2 w strzałach celnych) i odniósł zasłużone zwycięstwo. Taki wynik jeszcze bardziej zaostrza apetyty przed spotkaniem w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Już 13 września Bayern zagra bowiem z Barceloną. Inter zmierzy się z Viktorią Pilzno.

Inter Mediolan - Bayern Monachium 0:2 (0:1)
Bramki: Leroy Sane 25, Danilo D'Ambrosio 66 (s)