Polska - USA na żywo. Relacja i wynik

W czwartkowy wieczór w Arena Gliwice reprezentacja Polski powalczy o awans do półfinału tegorocznych mistrzostw świata w siatkówce! Rywalem Biało-Czerwonych będą Stany Zjednoczone. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Będzie to już drugie starcie obu ekip podczas tej imprezy. Polacy i Amerykanie znaleźli się bowiem w tej samej grupie, w której podopieczni Nikoli Grbicia zajęli pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw i zaledwie jednym straconym setem. Biało-Czerwoni na inaugurację pokonali Bułgarów 3:0, aby następnie zwyciężyć Meksyk w takich samych rozmiarach. Na deser doszło do konfrontacji z USA, której stawką było zwycięstwo w grupie.

Amerykanie, którzy wcześniej mieli na rozkładzie Meksykanów (3:0) i Bułgarów (3:0), dobrze rozpoczęli mecz od wygrania pierwszego seta. W kolejnych odsłonach Polacy przejęli jednak inicjatywę i odnieśli efektowny triumf 3:1.

W 1/8 finału rywalem siatkarzy ze Stanów Zjednoczonych była Turcja. Ekipa z Ameryki Północnej prowadziła w setach już 2:0 i wydawało się, że odniesie pewne zwycięstwo. Nic bardziej mylnego. Turcy sensacyjnie doprowadzili do tie-breaka i byli o krok od sprawienia gigantycznej niespodzianki. Amerykanie wyszli z opresji i po twardym boju awansowali do ćwierćfinału.

Polska w 1/8 finału zmierzyła się z Tunezją i w przeciwieństwie do USA - pewnie pokonała znacznie niżej notowanego adwersarza. Tunezyjczycy bowiem ani razu nie przekroczyli bariery 20 punktów i przegrali 0:3.

Starcia polsko-amerykańskie zawsze dostarczały olbrzymich emocji. Drużyna ze Stanów postara się o rewanż za porażkę w grupie, podczas gdy nasz zespół będzie chciał drugi raz w tej imprezie pokazać, kto jest po prostu lepszy. Zanosi się na znakomite widowisko.

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - USA od godz. 21:00 na Polsatsport.pl.