Reprezentant Polski kontuzjowany. Co z wrześniowym zgrupowaniem?

Piłka nożna
Reprezentant Polski kontuzjowany. Co z wrześniowym zgrupowaniem?
fot. PAP/EPA
Nicola Zalewski

Za nieco ponad tydzień rozpocznie się wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Dla Czesława Michniewicza i jego sztabu to jedna z ostatnich okazji, aby dokonać selekcji zawodników na listopadowy mundial. Tymczasem z Włoch napływają niepokojące informacje dotyczące stanu zdrowia Nicoli Zalewskiego.

Młody obrońca, wahadłowy lub skrzydłowy od początku sezonu ma problemy z kontuzjami. Pierwszej z nich nabawił się jeszcze podczas okresu przygotowawczego. Uraz okazał się jednak niegroźny i piłkarz szybko wrócił do gry. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Bundesliga: Rafał Gikiewicz bohaterem Augsburga! Polak obronił rzut karny w doliczonym czasie gry

 

W czwartkowym meczu Ligi Europy Zalewski znów niestety zaczął odczuwać ból. W trakcie spotkania z Łudogorcem Razgrad zawodnik narzekał na dyskomfort w udzie. Zagrał pełne 90 minut, ale boisko opuszczał z grymasem bólu. 

 

W sobotę reprezentant Polski przeszedł badania. Włoskie media zgodnie donoszą, że lekarze wykryli u niego uraz mięśnia przywodziciela w lewej nodze. Zawodnik będzie zmuszony opuścić poniedziałkowe starcie z Empoli. 

 

Najgorszy scenariusz przewiduje, że pauza potrwa nawet do końca października. Kolejne badania Zalewski przejdzie w poniedziałek. 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie