EuroBasket 2022: Polska w ćwierćfinale!

Polska z awansem do ćwierćfinału!

W niedzielne wczesne popołudnie reprezentacja Polski rywalizowała w 1/8 finału koszykarskiego EuroBasketu. Rywalami Biało-Czerwonych byli Ukraińcy. Nasi zawodnicy wygrali 94:86 i awansowali do ćwierćfinału!

Polacy w fazie grupowej tegorocznego EuroBasketu uplasowali się na trzecim miejscu z dorobkiem ośmiu punktów i bilansem trzech zwycięstw oraz dwóch porażek. Biało-Czerwoni zaczęli od wygranej z Czechami 99:84, aby przegrać wysoko z Finlandią 59:89. Dwa kolejne starcia nasi zawodnicy wygrali - z Izraelem 85:76 i Holandią 75:69. Na zakończenie zmagań grupowych Polacy przegrali z Serbią 69:96.

Ukraińcy podobnie jak Polacy, w fazie grupowej zdobyli osiem "oczek", wygrywając trzykrotnie oraz dwukrotnie schodząc z parkietu pokonanym. Nasi wschodni sąsiedzi wygrali pierwsze trzy mecze - z Wielką Brytanią 90:61, Estonią 74:73 oraz 84:73. Później trafiły się dwie porażki - z Grecją 79:99 i Chorwacją 85:90.

Biało-Czerwoni wygrali pierwszą kwartę 24:21, ale w kolejnej okazali się gorsi 18:24 i musieli odrabiać trzypunktowe straty w drugiej połowie meczu. W trzeciej kwarcie podopieczni Igora Milicicia zaprezentowali się ze znakomitej strony i wygrali 27:22, tym samym wychodząc na dwupunktowe prowadzenie w całym spotkaniu.

W ostatniej kwarcie wynik oscylował wokół remisu, ale końcówka należała do Polski, która odskoczyła na kilka punktów i przypieczętowała zwycięstwo!

Rywalem Polaków w ćwierćfinale będzie Słowenia, która w 1/8 finału wygrała z Belgią 88:72. Ten mecz odbędzie się 14 września.

Polska - Ukraina 94:86 (21:24, 24:18, 22:27, 25:19)

Polska: A.J. Slaughter 24, Mateusz Ponitka 22, Aleksander Balcerowski 14, Michał Sokołowski 13, Jakub Garbacz 6, Aleksander Dziewa 5, Michał Michalak 4, Aaron Cel 4, Jakub Schenk 2, Dominik Olejniczak 0, Jarosław Zyskowski 0, Łukasz Kolenda 0

Ukraina: Ukraina: Wiaczesław Bobrow 15, Artem Pustowyj 13, Issuf Sanon 13, Swiatosław Mychajluk 13, Iwan Tkaczenko 10, Ołeksij Łeń 9, Bogdan Blizniuk 7, Wołodymyr Herun 3, Denys Łukaszow 2, Ilja Sidorow 2, Witali Zotow 0