Liga Mistrzów: Szachtar Donieck zremisował z Celtikiem

Szachtar Donieck zremisował z Celtikiem 1:1.

Szachtar Donieck zremisował z Celtikiem 1:1 w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie. Obie bramki padały w pierwszej części spotkania. Po przerwie dominowali mistrzowie Szkocji, ale ostatecznie nie potrafili zdobyć zwycięskiej bramki.

Od początku spotkania inicjatywę przejął Celtic. Mistrzowie Szkocji co rusz nękali obronę Szachtaru i to przyniosło efekt. W 11. minucie Sead Haksabanovic dostrzegł niepilnowanego Reo Hatate, który strzałem po ziemi zaskoczył Anatoliiego Trubina. Futbolówkę próbował wybić jeszcze Artem Bondarenko, ale skierował ją do własnej siatki.

Piłkarze Ange Postecoglou mieli chrapkę na podwyższenie wyniku. Dominowali, kreowali kolejne okazje, ale to rywale z Ukrainy doprowadzili do wyrównania. Po błędzie Calluma McGregora, na czystą pozycję wyszedł Mykhailo Mudryk, który nie dał szans na skuteczną interwencję Joe Hartowi. Chwilę później Ukraińcy poszli za ciosem, ale bramka zdobyta przez Marjana Szweda nie została uznana.

Po przerwie, stroną dominującą znów byli zawodnicy ze Szkocji. Kilkukrotnie swoich sił w ataku próbował Jota, ale za każdym razem w defensywie dobrze pracowali podopieczni Igora Jovicevica. Z kolei na sześć minut przed regulaminowym końcem spotkania, znakomitą okazję na zdobycie zwycięskiej bramki zmarnował Georgios Giakoumakis. Strzał Greka powędrował jednak tuż obok słupka.

Szachtar Donieck - Celtic 1:1 (1:1)

Bramki: Mykhailo Mudryk 29 - Artem Bondarenko 11 (s)