Pekao Szczecin Open: Wszyscy Polacy odpadli z turnieju

Roberto Carballes Baena

Rozstawiony z dwójką Roberto Carballes Baena nie dał szans w meczu drugiej rundy turnieju tenisistów Pekao Szczecin Open mistrzowi Polski, Danielowi Michalskiemu. Hiszpan zwyciężył 6:1, 6:2.

Baena był zdecydowanym faworytem spotkania i z tej roli wywiązał się bez zarzutu. Dał młodemu Polakowi ugrać zaledwie trzy gemy.

- Przeciwnik był bardziej regularny, lepiej przygotowany fizycznie. Jednak wynik nie odzwierciedla tego, co się działo na korcie. Wymiany były długie i zacięte – przyznał mistrz Polski po zakończonym meczu.

Michalski był ostatnim Polakiem, który do tej pory grał w tegorocznej edycji szczecińskiego challengera.

Na środę ponadto wyznaczono jeszcze trzy mecze drugiej rundy i wszystkie miały podobny przebieg i jednego zdecydowanego zwycięzcę.

Największą niespodzianką było odpadnięcie z dalszej gry Włocha Marco Cecchinato. Półfinalista Rolanda Garrosa z 2014 roku, został zdominowany przez Rosjanina Aleksandra Szewczenkę. Włoch ani przez moment nie nawiązał równorzędnej walki.

Do ćwierćfinału awansował też Corentin Moutet. 23-letni Francuz na US Open dotarł do czwartej rundy, w której w czterech setach ograł go Casper Ruud. By awansować do ćwierćfinału potrzebował 56 minut, pokonując Włocha Gianlucę Magera.

Rywalem Mouteta w ćwierćfinale będzie kolejny Włoch Matteo Arnaldi, który zdominował na korcie rozstawionego z piątką Hiszpana Carlosa Tabernera.

Cztery kolejne mecze drugiej rundy singla zaplanowano na czwartek.