Eredivisie: Debiutancki gol Bartosza Białka. Asysta Kacpra Kozłowskiego

Bartosz Białek strzelił gola

Bartosz Białek strzelił gola, a jego Vitesse Arnhem u siebie zremisowało 1:1 z Volendam w meczu 7. kolejki holenderskiej ekstraklasy. To debiutancka bramka polskiego piłkarza w sezonie.

Białek trafił do siatki rywali po asyście drugiego z Polaków, Kacpra Kozłowskiego, który latem również przeszedł do Vitesse.

Pierwsi bramkę zdobyli goście, którzy wyszli na prowadzenie w 21. minucie za sprawą Roberta Muhrena. Zaraz po przerwie gospodarze wyrównali, a to zasługa polskiego duetu. 19-letni Kozłowski płasko dograł na pole karne, a o dwa lata starszy napastnik reprezentacji Polski do lat 21 dopełnił formalności.

Vitesse po siedmiu meczach zgromadziło pięć pkt i zajmuje 13. miejsce w tabeli. Liderem jest Ajax Amsterdam, który mając jeden rozegrany mecz mniej, na koncie ma 18 pkt.