MŚ w kolarstwie: Kolejne złoto dla Norwegii, Polacy daleko

Inne
MŚ w kolarstwie: Kolejne złoto dla Norwegii, Polacy daleko
fot. PAP/EPA
Alec Segaert był drugi podczas jazdy indywidualnej na czas młodzieżowców

Norweg Soeren Waerenskjold zdobył w poniedziałek w australijskim Wollongong złoty medal kolarskich mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas młodzieżowców (U23). Dzień wcześniej w rywalizacji elity zwyciężył inny Norweg - Tobias Foss. Polacy na dalekich miejscach.

22-letni Waerenskjold, zawodnik norweskiej grupy zawodowej Uno-X Pro Cycling Team, pokonał trasę 28,8 km z przeciętną prędkością 50,5 km/godz. i wyprzedził o 16 sekund innego z faworytów, zaledwie 19-letniego aktualnego mistrza Europy U23 Belga Aleca Segaerta. Brązowy medal wywalczył Brytyjczyk Leo Hayter tracąc 24 sekundy do zwycięzcy.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w kolarstwie: Tobias Foss z sensacyjnym triumfem w jeździe na czas

 

W ubiegłorocznych mistrzostwach świata Waerenskjold był czwarty, ale cała trójka medalistów tamtej edycji czempionatu przeszła już w tym roku do kategorii elity.

 

W wyścigu na czas młodzieżowców wystartowała dwójka Polaków, ale solidarnie uplasowali się na dalszych miejscach. Kacper Gieryk zajął 26. pozycję - strata 2.39, a Mateusz Gajdulewicz (obaj HRE Mazowsze Serce Polski) był 27. - strata 2.44.

 

Startowało 44. zawodników, ukończyło 43.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie