Czy Cristiano Ronaldo zakończy karierę? Portugalczyk zabrał głos

Piłka nożna
Czy Cristiano Ronaldo zakończy karierę? Portugalczyk zabrał głos
fot. PAP/EPA
Cristiano Ronaldo wypowiedział się na temat zakończenia swojej kariery

Cristiano Ronaldo na gali Quinas de Ouro 2022 w Lizbonie poinformował, że pomimo 37 lat dalej posiada wielkie ambicje i zamierza kontynuować karierę piłkarską co najmniej do mistrzostw Europy w Niemczech w 2024 roku.

Napastnik Manchesteru United, który otrzymał nagrodę dla najlepszego strzelca w historii reprezentacji narodowych, zapewnił, że "jego droga jeszcze się nie skończyła" i jest gotowy do gry w tegorocznym mundialu w Katarze, który odbędzie się między 20 listopada a 18 grudnia, a w planach ma także ponownie sięgnąć po tytuł mistrza Europy, jak zrobił to już z Portugalią w 2016 roku.

 

- Nadal czuję się zmotywowany, mam duże ambicje. Jestem w drużynie z wieloma młodymi zawodnikami z niezwykłą przyszłością. Zakładam, że nadal chcę być częścią drużyny i godnie reprezentować Portugalię na mundialu w Katarze i Euro 2024 - powiedział kapitan drużyny narodowej, dla której w 189 występach strzelił 117 bramek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tyle piłkarze zarabiają na Instagramie? W grę wchodzą miliony dolarów

 

37-letni piłkarz został najlepszym strzelcem na arenie międzynarodowej 1 września 2021 roku, wyprzedzając Irańczyka Ali Daei, a później wyśrubował rekord do 117 trafień.

 

W Lizbonie odbyła się czwarta, ale pierwsza od 2019 roku edycja gali Quinas de Ouro, zorganizowanej przez Portugalską Federację Piłki Nożnej (FPF), Związek Zawodowych Piłkarzy (SJPF) i Narodowy Związek Trenerów Piłki Nożnej (ANTF). Uhonorowani zostają na niej najwybitniejsi piłkarze, trenerzy oraz drużyny.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie