Arkadiusz Reca opuścił zgrupowanie. Nie zagra z Walią

Piłka nożna
Arkadiusz Reca opuścił zgrupowanie. Nie zagra z Walią
fot. PAP
Arkadiusz Reca nabawił się kontuzji i opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski.

Arkadiusz Reca nabawił się kontuzji i opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski. Piłkarz Spezia Calcio tym samym nie zagra w ostatnim meczu grupowym obecnej edycji Ligi Narodów.

Jak dowiedział się Polsat Sport, Reca naciągnął mięsień półścięgnisty nogi. Nie jest to poważna kontuzja, ale sztab oraz sam zawodnik nie chcą doprowadzić do pogłębienia urazu. Właśnie przez problemy zdrowotne, 27-letni wahadłowy został wykluczony ze starcia z Holandią.

 

- Arkadiusza Recy nie było w czwartek w kadrze meczowej. Na jednym z treningów po przyjeździe poczuł ból. Nadal czuje dyskomfort. Mieliśmy plan, żeby jeszcze rano przyjechał na boisko. Chcieliśmy, żeby wykonał ćwieczenia biegowe.

 

- Zawodnik po rozmowie z lekarzem i w porozumieniu z klubem, podjął decyzję, że wyjedzie i wróci do Włoch. Tam będzie przechodził rehabilitację. Nie ma sensu, żeby z nami zostawał i leciał do Cardiff, gdzie jego występ byłby i tak wykluczony.


Reprezentant Polski może mówić o pechu, ponieważ z powodu urazu opuścił także czerwcowe zgrupowanie. Co ciekawe, pod wodzą Czesława Michniewicza wystąpił tylko raz. Wówczas, w debiucie selekcjonera, biało-czerwoni zremisowali 1:1 ze Szkocją.

 

 

 

 

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie