DMŚ w tenisie stołowym: Polki bez Natalii Bajor i Natalii Partyki

Inne
DMŚ w tenisie stołowym: Polki bez Natalii Bajor i Natalii Partyki
fot. PAP
Natalia Bajor i Natalia Partyka nie zagrają w drużynowych mistrzostwach świata w tenisie stołowym.

Natalia Bajor i Natalia Partyka nie zagrają w rozpoczynających się 30 września w chińskim Chengdu drużynowych mistrzostwach świata w tenisie stołowym - poinformował PZTS. Powodem absencji obu zawodniczek są kłopoty zdrowotne.

- Wyniki badań w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie wykluczyły start obydwu zawodniczek w DMŚ w Chinach - przekazał dyrektor sportowy PZTS Stefan Dryszel.

 

Trener kobiecej kadry Marcin Kusiński dodatkowo powołał na tę imprezę Paulinę Krzysiek, która dołączy do sióstr Anny i Katarzyny Węgrzyn.

 

W składzie męskiej drużyny, prowadzonej przez trenera Tomasza Krzeszewskiego, znaleźli się medaliści niedawnych młodzieżowych mistrzostw Europy: Samuel Kulczycki (złoto w singlu), Miłosz Redzimski (brąz w singlu), Maciej Kubik (brąz w deblu z Samuelem Kulczyckim) i Artur Grela.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME w tenisie stołowym: Sofia Polcanova i Dang Qiu najlepsi w singlu

 

Ekipa uda się do Chin 26 września, a losowanie grup odbędzie się dwa dni później. W pierwszej fazie turnieju oba polskie zespoły rozegrają po cztery mecze, które będą się składać z pięciu pojedynków singlowych. Nie będzie rozgrywany debel jak m.in. w igrzyskach olimpijskich.

 

Po dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup awansują do 1/8 finału. Dalej rywalizacja toczyć się będzie systemem pucharowym.

 

Zawody w Chengdu potrwają od 30 września do 9 października. Tytułów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn bronić będą gospodarze. Chińczycy triumfowali w ostatnich DMŚ w 2018 roku w Halmstad. Polacy zajęli w Szwecji 21. miejsce, a biało-czerwone zostały sklasyfikowane na 15. pozycji.

 

DMŚ są rozgrywane od 1926 roku. Gospodarzem pierwszych zawodów był Londyn. Osiem lat później po raz pierwszy rozegrano turniej kobiet.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie