EBL: Polski Cukier Start Lublin pokonał Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz po dogrywce

Koszykówka
EBL: Polski Cukier Start Lublin pokonał Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz po dogrywce
fot. PAP
Polski Cukier Start Lublin - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz

Pierwsza dogrywka w sezonie 2022/2023 Energa Basket Ligi za nami! Polski Cukier Start Lublin pokonał ostatecznie Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 101:97.

Trochę lepiej w to spotkanie weszła Enea Abramczyk Astoria, która po zagraniach Eddy’ego Polanco oraz Aleksandra Lewandowskiego miała pięć punktów przewagi. Do remisu po chwili doprowadzał jednak Mateusz Dziemba, a prowadzenie gospodarzom dawał Roman Szymański. Przyjezdni ciągle byli blisko, ale dzięki akcji 2+1 Sherrona Dorsey-Walkera po 10 minutach było 26:22. Nick Muszynski i Ben Simons zbliżyli bydgoszczan na zaledwie punkt na początku drugiej kwarty. Ekipa trenera Artura Gronka dość szybko opanowała jednak sytuację. Jak się okazało - tylko na chwilę. Niezwykle aktywny był Mike Smith, a dzięki niemu przyjezdni byli lepsi. Ostatecznie zagranie 2+1 Clevelanda Melvina ustawiło wynik pierwszej połowy na remis po 46.

 

ZOBACZ TAKŻE: EBL: Legia Warszawa wygrała w Łańcucie na inaugurację sezonu

 

Początek trzeciej kwarty ponownie był bardzo… wyrównany. Po akcji wykończonej przez Aleksandra Lewandowskiego to przyjezdni mieli małą przewagę. Straty starał się niwelować rzutami z dystansu Dorsey-Walker, a później przewagę ekipie z Lublina dawał Kregor Hermet. Ostatecznie akcja 2+1 Lewandowskiego oznaczała, że po 30 minutach było 61:63. Kolejna część meczu była podobna i to Polski Cukier Start musiał gonić wynik. Ciągle świetny był Smith, a kolejną trójkę dokładał też Polanco. Gospodarze mogli jednak liczyć na Dorsey-Walkera, który doprowadził do kolejnego remisu. Obie ekipy grały rytmem kosz za kosz. W końcówce zespół trenera Marka Popiołka miał szansę na zwycięstwo, ale swojej akcji nie wykończył Smith. To oznaczało… dogrywkę!

 

Dodatkowy czas gry od serii… 11:0 rozpoczęli gospodarze. Świetny w tym fragmencie był przede wszystkim Cleveland Melvin. Tego Enea Abramczyk Astoria nie była już w stanie odrobić, nawet mimo zrywu Lewandowskiego i Polanco. Ostatecznie Polski Cukier Start zwyciężył 101:97.

 

Najlepszym graczem gospodarzy był Sherron Dorsey-Walker z 33 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Mike Smith - zdobył 26 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty.

 

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 101:97 po dogrywce (26:22, 20:24, 15:17, 24:22 - 16:12)

 

Polski Cukier Start Lublin: Sherron Dorsey-Walker 33, Cleveland Melvin 25, Klavs Cavars 10, Kregor Hermet 10, Mateusz Dziemba 8, Bartłomiej Pelczar 5, Michał Krasuski 5, Roman Szymański 3, Kacper Młynarski 2, Sebastian Walda 0

 

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Michael Smith 26, Eddy Polanco 21, Benjamin Simons 15, Nicholas Ryan Muszynski 12, Aleksander Lewandowski 12, Nathan Cayo 11, Michał Kołodziej 0, Igor Wadowski 0

 

PLK.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie