FC Barcelona ma poważne kłopoty. Pięciu piłkarzy kontuzjowanych

Trener FC Barcelony nie będzie dobrze wspominał trwającej przerwy reprezentacyjnej. W trakcie spotkań Ligi Narodów kontuzji doznali Ousmane Dembele, Frenkie de Jong, Memphis Depay, Ronald Araujo i Jules Kounde, którego uraz ma być szczególnie niepokojący.

Początek jesieni nie jest łatwy dla piłkarzy czołowych europejskich klubów, którzy nie tylko muszą rywalizować w krajowych rozgrywkach klubowych i Lidze Mistrzów, ale także w zmaganiach swoich reprezentacji. Duże obciążenia często wywołują kontuzje i nie inaczej było także w trakcie tej przerwy reprezentacyjnej.

Szczególny pech dotknął Barcelonę, która musiała się pogodzić z kontuzją aż pięciu piłkarzy w ciągu dwóch dni. Wszystko zaczęło się w czwartek, gdy urazów w meczu reprezentacji Francji z Austrią doznali Jules Kounde, Ousmane Dembele i Mike Maigan. O ile kontuzja ostatniego z nich jest sporym problemem dla AC Milan, tak urazy Kounde i Dembele przyprawiają już o ból głowy szkoleniowca Barcelony - Xaviego.

Na domiar złego szczególnie groźny ma być uraz Kounde, który zdaniem dziennikarzy radia Rac 1 doznał zerwania ścięgna udowego i może pauzować aż kilka tygodni. To z kolei eliminuje go ze składu w meczu z Realem Madryt, który odbędzie się 16 października.

Kolejne kontuzje przytafiły się zawodnikom "Dumy Katalonii" w meczu Holandii, która na Stadionie Narodowym pokonała Polskę 2:0. Uraz Frenkiego de Jonga skomentował selekcjoner Holendrów - Louis van Gaal, który jak sam przyznaje zdjął go z boiska głównie z ostrożności, a same dolegliwości dotyczą głównie bólu i dyskomfortu. Gorzej wygląda sytuacja Memphisa Depaya, który ma opuścić kolejny mecz.

Pech nie opuścił także Ronalda Araujo, który zszedł z boiska w meczu Urugwaj - Iran już w piątej minucie zgłaszając uraz na początku spotkania. Nie wiadomo jak poważna jest to kontuzja oraz jak długa przerwa czeka zawodnika Barcelony.