Holenderskie media po meczu z Polską: Nasi obrońcy doprowadzali do rozpaczy polskich napastników

Piłka nożna
Holenderskie media po meczu z Polską: Nasi obrońcy doprowadzali do rozpaczy polskich napastników
fot. Cyfrasport
"Nasi obrońcy doprowadzali do rozpaczy polskich napastników"

Po zwycięstwie 2:0 nad reprezentacją Polski na Stadionie Narodowym w meczu Ligii Narodów Holandia ma prawie pewne miejsce w finale - komentują niderlandzkie media. Dziennik „De Volkskrant” bezlitośnie ocenia, że piłkarze gospodarzy pozwolili „Pomarańczowym” prawie na wszystko.

„Drużyna Louisa van Gaala promieniuje brawurą i pewnością siebie” – entuzjastycznie napisał po meczu dziennik „NRC”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Glik zrównał się z Kazimierzem Deyną

 

"Polacy pozwolili prawie na wszystko, więc Holandia grała piłkę bez końca, wykorzystując skrzydła, przewagę techniczną i wyuczoną grę pozycyjną" – napisał „De Volkskrant”.

 

Dziennik „Algemeen Dagblad” również entuzjastycznie pisze o grze holenderskiej reprezentacji, jednak podkreśla, że kontuzje Teuna Koopmeinersa i Memphisa Depaya mogą być problemem w kolejnych meczach „Oranje”.

 

„Na Stadionie Narodowym holenderska obrona była odporna na zagrożenie ze strony najlepszego napastnika świata, maszyny do zdobywania punktów – Roberta Lewandowskiego” – napisał z kolei dziennik „De Telegraaf”.

 

„Obrona Pomarańczowych była mocna i nasi obrońcy doprowadzali do rozpaczy polskich napastników” – wskazuje największy dziennik Holandii.

 

Zwycięstwo w Warszawie i niskie zwycięstwo Belgii nad Walią (2:1) dają Holandii trzy punkty przewagi nad Belgami - przypomina „De Telegraaf” i dodaje, że w niedzielnym meczu z południowymi sąsiadami musieliby oni wygrać co najmniej trzema bramkami, aby dotrzeć do finału kosztem „Oranje”.

 

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie