Maria Stenzel: Chcemy żeby wszystko się zaczęło

Siatkówka
Maria Stenzel: Chcemy żeby wszystko się zaczęło
fot. PAP
Maria Stenzel

Libero reprezentacji Polski, Maria Stenzel, podzieliła się swoimi odczuciami przed pierwszym meczem Polek na mistrzostwach świata z Chorwacją. Jaka atmosfera panuje w biało-czerwonym obozie przed inauguracją?

- Na pewno fajne przeżycie. Dla większości z nas jest to pierwsza tego typu impreza w życiu, więc emocje buzują. Fajnie zostałyśmy przywitane w Holandii - skomentowała ceremonię otwierającą turniej 23-latka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nicola Vettori: My jako sztab staramy się skupić na tym, co mamy do dyspozycji

 

Przypomnijmy, że Polki zagrają pierwszy mecz na siatkarskim mundialu w dość nietypowych warunkach. Areną zmagań będzie bowiem stadion piłkarski GelreDome w Arnhem, który został podzielony na trzy boiska do siatkówki.

 

- Stadion jest na tyle dobrze podzielony i zagospodarowany, że wcale nie było aż tak czuć tej dużej przestrzeni. Bardzo przyjemnie się trenowało, oprócz tego, że było trochę zimno. Myślę, że w piątek wieczorem będzie za to gorąco - powiedziała Stenzel.

 

Czy w polskim obozie czuć już emocje związane z inauguracją turnieju?

 

- Czuć to nie od dzisiaj, nie od wczoraj, ale już od kilku dni. Nie możemy się doczekać, chcemy żeby wszystko się zaczęło - dodała siatkarka występująca na co dzień w Chemiku Police. 

 

- Mecz z Chorwatkami na pewno będzie ciężki. Reprezentantki Chorwacji pokazały już wielokrotnie, że są walecznym zespołem. Spodziewam się wyrównanego spotkania, niech wygra lepszy - zakończyła libero reprezentacji Polski.

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie