Nieudany debiut Michała Probierza w kadrze U-21

Michał Probierz

W rozegranym w piątek w Białymstoku meczu towarzyskim piłkarska reprezentacja Polski U-21 przegrała 0:1 z Grecją. Bramkę dla gości zdobył na początku drugiej połowy Michail Kosidis. Kolejny sprawdzian młodzieżówki - we wtorek w meczu z Łotwą w Suwałkach.

Na początku meczu lekką przewagę mieli goście, ale poważniejszych sytuacji podbramkowych nie stwarzali. To Polacy mogli objąć prowadzenie, w pierwszym kwadransie gry grecki bramkarz obronił strzały z pola karnego Kacpra Kozłowskiego, a w 34. min podobne uderzenie Michała Rakoczego.

Jedyny gol padł na początku drugiej połowy. W 49. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony, Michail Kosidis najwyżej wyskoczył do piłki w polu karnym polskiej młodzieżówki i uderzeniem głową nie dał szans Kacprowi Tobiaszowi. Polacy mieli szansę szybko wyrównać, ale Jakub Myszor trafił zza pola karnego w poprzeczkę.

Trenerzy mogli dokonać w tym meczu nieograniczonej liczby zmian; w drugiej połowie w greckim zespole wymieniony został prawie cały skład, w polskim doszło do sześciu zmian. W końcówce meczu Polacy zdecydowanie przeważali, ale ostatecznie nie zdołali nawet zremisować. To pierwszy mecz reprezentacji Polski U-21 pod wodzą jej nowego szkoleniowca Michała Probierza.

W trakcie wrześniowego zgrupowania reprezentację U-21 czeka też jeszcze jeden sprawdzian: w najbliższy wtorek w Suwałkach Polacy zagrają z Łotwą.

Polska - Grecja 0:1 (0:0)

Bramka: Michalis Kosidis 49