3:0 w półfinale z Belgią! Polscy siatkarze zagrają z Włochami w finale ME U20

Polscy siatkarze zagrają w finale ME U20.

Polscy siatkarze wygrali 3:0 z Belgią w półfinale mistrzostw Europy U20 rozgrywanych we Włoszech. W pierwszym półfinale reprezentacja Italii wygrała 3:1 z Bułgarią. Gospodarze będą więc finałowym rywalem Polski, a obie ekipy zmierzą się ze sobą po raz drugi w tym turnieju.

Polscy siatkarze pewnie wygrali półfinałowe starcie z Belgami, dominując w każdym z trzech setów. W pierwszym odskoczyli na cztery oczka po asie serwisowym Kajetana Kubickiego (10:6), a później utrzymywali zaliczkę (18:13). Mieli przewagę w bloku i w polu zagrywki, byli też skuteczniejsi w ataku. Punktowy blok ustalił wynik na 25:20.

W drugiej partii Belgowie mieli przewagę jedynie na początku (3:1). Polacy szybko opanowali sytuację i gdy asem popisał się Mateusz Kufka, było 11:8. Później powiększali przewagę (16:11), dominując w tym secie w bloku (6–1). Wynik na 25:17 ustalił punktową zagrywką Tytus Nowik.

Set numer trzy nie przyniósł wielkich zmian. Polacy w środkowej jego części uzyskali wyraźną zaliczkę (13:9, 18:11) i spokojnie zmierzali po zwycięstwo. Atak rywali w antenkę dał im piłkę meczową, a po chwili Nowik zakończył rywalizację asem serwisowym (25:15).

Najwięcej punktów: Tytus Nowik (12), Mateusz Kufka (10) – Polska; Ferre Reggers (15) – Belgia. Dominacja Polaków w bloku (15–2) i zagrywce (8–2).

Mistrzostwa Europy juniorów w siatkówce są rozgrywane od 17 do 25 września. Młodzi siatkarze rywalizują w położonych w środkowych Włoszech miastach Montesilvano i Vasto. W turnieju wystartowało dwanaście reprezentacji. W fazie grupowej Polacy pokonali 3:1 Słowację, 3:0 Serbię, 3:0 Francję, 3:2 Słowenię i przegrali 0:3 z Włochami. W wielkim finale ME U20 Polska zagra z reprezentacją Włoch, obsada jest więc identyczna jak w przypadku finału tegorocznych mistrzostw świata seniorów.