Faworyt pokonany! Wielka sensacja w meczu "polskiej" grupy MŚ siatkarek 2022

Tajlandia niespodziewanie pokonała Turcję.

Do sporej sensacji doszło w meczu grupy B MŚ siatkarek. Turcja przegrała w Arnhem z Tajlandią 2:3. W pierwszym spotkaniu tej grupy Polska pokonała Chorwację 3:1.

W spotkaniu z Tajlandią siatkarki reprezentacji Turcji pewnie wygrały pierwszą partię (25:17), w drugiej przegrały po zaciętej końcówce (29:31), ale w trzeciej znów były górą (25:22). Końcówka czwartego seta to koncert Tajek i chwile słabości reprezentacji Turcji. Po skutecznym ataku Chatchu-On Moksri (19:25) stało się jasne, że zwycięzcę spotkania wyłoni tie-break.

W decydującym secie Turcja miała minimalną przewagę przy zmianie stron (8:7), po niej jednak przegrała trzy kolejne akcje (8:10). Tureckie siatkarki wyrównały po punktowym bloku (11:11), kluczowe akcje padły jednak łupem Tajek. Pojedynczy blok Thatdao Nuekjang dał im piłkę meczową (12:14). Turczynki odpowiedziały blokiem Edy Erdem, ale gdy Hande Baladin zaserwowała w siatkę (13:15), reprezentacja Tajlandii mogła świętować sensacyjne zwycięstwo.

Bohaterką zwycięskiej ekipy była Chatchu-On Moksri, która w całym meczu wywalczyła 33 punkty (28 atak + 3 zagrywka + 2 blok). W drużynie tureckiej najwięcej punktów zdobyła Ebrar Karakurt – 24.

W grupie B MŚ siatkarek grają: Polska, Chorwacja, Turcja, Tajlandia, Dominikana oraz Korea Południowa. Te drużyny swoje pierwsze mecze w turnieju rozgrywają w holenderskim Arnhem. Później przeniosą się do Gdańska, gdzie we wtorek rozegrają drugą kolejkę spotkań.

Turcja – Tajlandia 2:3 (25:17, 29:31, 25:22, 19:25, 13:15)