Liga Narodów: Anglicy zremisowali z Niemcami na pożegnanie z Ligą A

Anglicy zremisowali z Niemcami 3:3 w meczu 6. kolejki Ligi Narodów. Wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania. Wyspiarze zajęli ostatnie miejsce w grupie i spadli do Ligi B.

Anglicy po piątej serii spotkań mieli zapewniony spadek do Ligi B. Niemcy z kolei utrzymanie mieli zapewnione, ale o niczym więcej nie mogli marzyć. Pierwsze spotkanie obu ekip zakończyło się remisem 1:1. Anglicy w pięciu meczach zanotowali aż trzy porażki, w tym druzgocącą z Węgrami 0:4.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła bramek. Lepsze okazje stworzyli wyspiarze, jednak albo zawodziła skuteczność albo czujny w bramce przyjezdnych był Marc-Andre ter Stegen. Szanse na otworzenie wyniku mieli Harry Kane i Raheem Sterling. Przed przerwą groźny strzał zza pola karnego oddał Joshua Kimmich, ale piłka minęła słupek.

Chwile po przewie fatalny w skutkach błąd popełnił Harry Maguire. Defensor Anglików najpierw stracił piłkę pod własnym polem karnym, a następnie sfaulował Jamala Musialę. Sędzia początkowo nie gwizdnął, ale po weryfikacji VAR wskazał na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystał Ilkay Gundogan.

Anglicy ruszyli do odrabiania strat, na kilka minut zepchnęli Niemców do głębokiej defensywy. Ataki efektów nie przyniosły, więcej zagrożenia stworzyły strzały Niklasa Sule i Timo Wernera, które minimalnie mijały bramkę Anglików.

W 67. minucie pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Kai Havertz. Niemcy po zdobyciu drugiej bramki poczuli zbytnią pewność siebie i na moment stracili koncentrację. Moment ten trwał 3 minuty, w trakcie których Anglicy wyrównali. Na listę strzelców wpisali się Luke Shaw i Mason Mount.

Anglicy poszli za ciosem. W 82. minucie Nico Schlotterbeck faulował Jude'a Bellinghama i po raz kolejny po interwencji VAR-u sędzia odgwizdał rzut karny. Szansę wykorzystał Kane. Nie był to koniec emocji. Kolejna akcja Niemców dała wyrównanie. Zza pola karnego uderzał Leroy Sane, a fatalny błąd popełnił Nick Pope, który sparował piłkę przed siebie. Dopadł do niej Havertz i było 3:3.

Szybko mogło być 4:3, ale strzał Bukayo Saki świetnie wybronił Ter Stegen. Więcej bramek nie oglądaliśmy. Grupę 3 wygrali Włosi, drudzy byli Węgrzy, trzeci Niemcy, a ostatnie miejsce zajęła Anglia.

Anglia - Niemcy 3:3 (0:0)

Bramki: Shaw 72, Mount 75, Kane 83 (k) - Gundogan 52 (k), Havertz 67, 87

Anglia: Nick Pope - John Stones (37. Kyle Walker), Eric Dier, Harry Maguire - Reece James, Jude Bellingham (90+1. Jordan Henderson), Declan Rice, Luke Shaw - Phil Foden (66. Bukayo Saka), Harry Kane, Raheem Sterling (66. Mason Mount)

Niemcy: Marc-Andre ter Stegen - Thilo Kehrer, Niklas Sule, Nico Schlotterbeck, David Raum (68. Robin Gosens) - Ilkay Gundogan, Joshua Kimmich - Jonas Hofmann (46. Timo Werner), Jamal Musiala (79. Thomas Muller), Leroy Sane (68. Serge Gnabry) - Kai Havertz (90. Armel Bella-Kotchap)

Żółte kartki: Schlotterbeck