MŚ siatkarek 2022: Wyniki poniedziałkowych meczów - 26 września

Siatkarki reprezentacji Serbii wygrały z Bułgarią 3:2.

Poniedziałek 26 września to czwarty dzień mistrzostw świata w siatkówce kobiet. W najciekawszym spotkaniu Serbia wygrała z Bułgarią 3:2. Drużyny "polskiej" grupy B kolejne spotkania rozegrają we wtorek, gdy dojdzie mi.in do meczu Polska – Tajlandia. Sprawdź wyniki poniedziałkowych meczów MŚ siatkarek 2022.

W grupie C drugie zwycięstwo odniosła reprezentacja Niemiec. Podopieczne trenera Vitala Heynena nie miały większych kłopotów z pokonaniem Kazachstanu 3:0. Zdecydowanie ciekawiej było w drugim meczu tej grupy. Siatkarki reprezentacji Bułgarii były blisko sprawienia sensacji w meczu z Serbkami. Mistrzynie świata przegrywały 1:2, ale w czwartym secie zabrały się do roboty, a w tie-breaku dominowały na parkiecie, zwłaszcza w pierwszej jego części (8:2). Nie dały rywalkom szans i wygrały 15:9. Najlepiej punktującą zawodniczką meczu była Bianka Busa, która wywalczyła dla zwyciężczyń 26 oczek. Siatkarki USA wygrały z Kanadą 3:0. Kanadyjki walczyły ambitnie, ale nie były w stanie wiele zdziałać. W drugiej odsłonie miały nawet piłkę setową (23:24), ale ostatecznie to Amerykanki wygrały 26:24.

Na inaugurację poniedziałkowych zmagań, w spotkaniu grupy D Japonia pewnie wygrała z reprezentacją Czech 3:0. W drugim meczu tej grupy doszło do starcia drużyn z Ameryki Południowej. Brazylia odniosła zdecydowane zwycięstwo 3:0 nad Argentyną, choć rywalki ambitnie próbowały nawiązać walkę, zwłaszcza w pierwszej i trzeciej odsłonie.

W jedynym poniedziałkowym meczu grupy A siatkarki reprezentacji Włoch pokonały Portoryko 3:0. Faworytki zgarnęły komplet punktów, ale nie była to łatwa przeprawa. Dwa sety kończyły się rywalizacją na przewagi – pierwszy (28:26) i trzeci (26:24). Portorykanki nie zdołały jednak wykorzystać swoich szans na przedłużenie rywalizacji.