MŚ siatkarek 2022: Kamerun - Kenia. Relacja i wynik na żywo

Najlepsze dwie drużyny ubiegłorocznych mistrzostw Afryki przegrały swoje dotychczasowe spotkania na Mistrzostwach Świata 2022, nie wygrywając przy tym ani jednego seta. Triumfatorki najbliższego meczu staną przed szansą dogonienia stawki i włączenia się do walki o awans. Relacja i wynik meczu na Polsatsport.pl.

Obie reprezentacje nie błyszczą w dotychczasowej fazie turnieju. Kamerunki przegrały dwa razy 0:3 - na otwarcie z Włoszkami oraz w kolejnym spotkaniu, tym razem z reprezentantkami Holandii.

Kenijki znajdują się w równie niekomfortowej sytuacji. Na inaugurację przegrały 0:3 z Holenderkami, a następnie ten wynik powtórzyły w meczu z Belgijkami.

W ubiegłorocznych mistrzostwach Afryki obie drużyny walczyły ze sobą o wyjście z grupy B. Ostatecznie, te dwie ekipy zakończyły fazę grupową z dorobkiem dziewięciu punktów. W bezpośrednim meczu 3:0 wygrały Kamerunki, które ze swojej grupy awansowały z pierwszego miejsca, bez straty seta. Jak się później okazało, obie drużyny zmierzyły się w wielkim finale afrykańskiego czempionatu. Reprezentantki Kamerunu ponownie triumfowały - tym razem 3:1.

Relacja i wynik meczu Kamerun - Kenia na Polsatsport.pl. Początek o godz. 20:00.