ATP w Sofii: Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału

Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału turnieju ATP na kortach twardych w Sofii. W czwartek polski tenisista pokonał rozstawionego z numerem ósmym Niemca Oscara Otte 4:6, 6:2, 6:4. Jego kolejnym rywalem będzie Szwajcar Marc-Andrea Huesler.

W światowym rankingu Majchrzak zajmuje 119. miejsce, a Otte 55. To było ich pierwsze spotkanie.

Od początku meczu inicjatywa należała do Niemca. Już w pierwszym gemie 26-letni piotrkowianin musiał bronić cztery break pointy. Otte blisko przełamania był jeszcze w gemie siódmym, a w dziewiątym w końcu mu się to udało i chwilę później wygrał seta.

Druga partia dla odmiany to świetna gra Majchrzaka, który wreszcie znalazł sposób na serwis rywala. Polak zaczął od prowadzenia 3:0, a później jeszcze raz zanotował przełamanie i wyrównał stan meczu.

W secie trzecim obaj zawodnicy długo wygrywali gemy przy swoim podaniu. W piątym w sporych tarapatach był Majchrzak, który przegrywał już 0:40. Ostatecznie obronił jednak trzy break pointy. W dziesiątym gemie to Niemca zawiodło podanie. Majchrzak wykorzystał drugą piłkę meczowa i po blisko dwóch godzinach cieszył się z awansu do ćwierćfinału.

Jego kolejnym rywalem będzie Szwajcar Marc-Andrea Huesler.

Kamil Majchrzak - Oscar Otte 4:6, 6:2, 6:4