ATP w Tel Awiwie: Novak Djokovic po 16 latach znowu zagrał w Izraelu

Novak Djoković

Novak Djokovic zanotował pierwszą wygraną w turnieju ATP od triumfu w Wimbledonie. Serbski tenisista w czwartek w drugiej rundzie zawodów w Tel Awiwie pokonał Hiszpana Pablo Andujara 6:0, 6:3.

Djokovic, który w pierwszej rundzie miał wolny los, do wygranej potrzebował godzinę i 27 minut. W pierwszym secie Serb zwyciężył w niespełna pół godziny, nie oddając nawet gema. Druga partia do stanu 3:3 była wyrównana. Później dominował były lider światowej listy, który dotąd dwukrotnie ograł rywala.

W ćwierćfinale przeciwnikiem 21-krotnego triumfatora turniejów Wielkiego Szlema będzie Kanadyjczyk Vasek Pospisil (149. w ATP).

- Ten pierwszy mecz zaczął się dla mnie idealnie. Wygrałem siedem gemów z rzędu - powiedział Djokovic, który nie grał w Izraelu od czasu spotkania w Pucharze Davisa 16 lat temu.

Po zdobyciu w lipcu tytułu w Wimbledonie Djokovic (nr 7 w ATP) wystąpił dopiero w zeszłotygodniowym turnieju Laver Cup w Londynie, w którym reprezentował drużynę Europy, grającą przeciw zespołowi Reszty Świata.

Serb musiał opuścić US Open (26 sierpnia - 11 września), gdyż wciąż odmawia zaszczepieniu się przeciwko COVID-19.

Po Tel Awiwie Djokovic planuje zagrać w Astana Open (3-9 października w Kazachstanie) oraz chce obronić tytuł w Paris Masters (31 października – 6 listopada). W tych dwóch turniejach powinien także wystąpić 19-letni Hiszpan Carlos Alcaraz, od niedawna numer 1 na świecie.

Głównym celem Serba na zakończenia sezonu pozostaje turniej Masters (13-20 listopada w Turynie), w którym wystąpi czołowa ósemka tenisistów w rankingu ATP.