Norwegia zapowiedziała bojkot mistrzostw świata po dopuszczaniu do startu Rosji i Białorusi

Zimowe
Norwegia zapowiedziała bojkot mistrzostw świata po dopuszczaniu do startu Rosji i Białorusi
fot. Cyfrasport

Norweska federacja narciarska (NSF) zapowiedziała możliwość bojkotu przyszłorocznych mistrzostw świata w Planicy oraz zawodów Pucharu Świata, jeżeli do startu zostaną dopuszczeni Rosjanie i Białorusini.

- Jesteśmy wielką i silną nacją narciarska i w obecnej sytuacji jest to kwestia wartości, jakie wyznajemy. Nie możemy rywalizować z reprezentantami krajów, które prowadzą wojnę, jakby nic się nie stało. Rozważamy taką decyzje bardzo poważnie - powiedział przewodniczący komitetu ds. biegów narciarskich przy NSF Torbjoern Skogstad agencji NTB.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek odpowiedziała Justynie Kowalczyk-Tekieli

 

NSF zdecydowała się też nie uczestniczyć w żadnym spotkaniu FIS, w którym będą brali udział działacze z Rosji i Białorusi.

 

- Sankcje - jak się dowiedzieliśmy od FIS - dotyczą tylko sportowców, a sport to przecież również działacze, więc nie będziemy w żadnym wypadku siedzieć z nimi przy wspólnym stole - powiedziała prezes NSF Tove Moe Myrgaug.

 

Decyzja o ewentualnym dopuszczeniu do startu w PŚ i MŚ Rosjan i Białorusinów ma zapaść podczas spotkania FIS 22 października.

 

- Wtedy podejmiemy ostateczne decyzje. W grę wchodzi bojkot również w sytuacji, kiedy ci sportowcy zostaną dopuszczeni do startu pod neutralną flagą, jak to dzieje się w tenisie i w kolarstwie. To według nas jest tylko kamuflażem - zaznaczył Skogstad.

 

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy odbędą się w dniach 21 lutego - 5 marca 2023 roku.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie