Fortuna 1 Liga: Chojniczanka lepsza od Wisły! "Biała Gwiazda" spada dalej

Jerzy Brzęczek nie może być zadowolony z postawy prezentowanej w ostatnim czasie przez jego zespół.

W meczu 12. kolejki Fortuna 1. Ligi Wisła po raz kolejny zawiodła oczekiwania swoich kibiców, ponosząc piątą w tym sezonie porażkę, tym razem na terytorium Chojniczanki Chojnice. Posługując się dość dużym eufemizmem - mecz nie zachwycał - jednak dzięki wykorzystaniu rzutu karnego na początku drugiej połowy przez Tomasza Mikołajczaka, to gospodarze zainkasowali bardzo cenny komplet punktów, natomiast Wisła... spadła na 7. miejsce w tabeli.

Obie strony piątkowej konfrontacji podchodziły do meczu ze sporymi problemami... Gospodarze plasowali się jedynie o 2 miejsca nad strefą spadkową, a morale nie poprawiał fakt, że po dwóch jedynych w tym sezonie zwycięstwach, przyszedł remis z Bruk-Bet Termaliką (2:2), porażka z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:3) oraz remis z Zagłębiem Sosnowiec (1:1).

Z kolei "Biała Gwiazda" zaliczała spadek, przypominający astronomiczny fenomen z gwiazdą w nazwie właśnie. Ostatnie 4 mecze krakowian to 3 porażki i jeden remis, a odwracając związek frazeologiczny o 180 stopni, remis z przewodzącym tabeli Ruchem Chorzów (1:1) w poprzedniej kolejce, był raczej łyżką miodu w beczce dziegciu, w kontekście wcześniejszych porażek z Chrobrym Głogów (1:2) Puszczą Niepołomice (2:3), oraz Stalą Rzeszów (1:2).

Pierwsza połowa stanowiła dość wymowny obraz formy prezentowanej w ostatnim czasie przez oba zespoły, a najlepszym jej wyznacznikiem była liczba oddanych strzałów celnych. Wiśle ta sztuka udała się 2 razy, natomiast Chojniczance ani razu...

Na początku drugiej odsłony doczekaliśmy się w końcu emocji, gdy Boris Moltenis sfaulował we własnym polu karnym Patryka Tuszyńskiego i sędziujący zawody Patryk Gryckiewicz podyktował rzut karny. Do ustawionej w odległości 11 metrów od bramki piłki podszedł lider ekipy z Chojnic - Tomasz Mikołajczak - i precyzyjnym, płaskim strzałem w kierunku prawego słupka pokonał Mikołaja Biegańskiego.

Kilkanaście minut później Wisła miała dogodną okazję do wyrównania, jednak intuicyjnym zbiciem piłki na rzut rożny popisał się Mateusz Kuchta. W ostatnich minutach przyjezdni częściej zapuszczali się pod bramkę Chojniczanki, bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Bartosiak i gospodarzom przyszło grać w osłabieniu.

W ostatniej sekundzie meczu bohaterem gospodarzy po raz kolejny został Kuchta, który fenomenalną interwencją udaremnił próbę Igora Łasickiego, w sobie tylko znany sposób zbijając piłkę zmierzającą tuż przy prawym słupku. Chojniczanka zapisała tym samym na swoim koncie bardzo cenne trzy punkty, natomiast Wisła... po raz kolejny popsuła humory sobie i swoim kibicom. Ze względu na porażkę "Biała Gwiazda" spadła poza pierwszą szóstkę tabeli i wyprzedzają ją: Ruch Chorzów, ŁKS, Arka Gdynia, Puszcza Niepołomice, Stal Rzeszów i Bruk-Bet Termalica.

Chojniczanka Chojnice - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: Tomasz Mikołajczak 50' (rzut karny)

Chojniczanka: Mateusz Kuchta - Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Kacper Kasperowicz - David Niepsuj (75' Adam Ryczkowski), Kamil Mazek (87' Paweł Czajkowski), Szymon Drewniak, Filip Karbowy (88' Wojciech Błyszko), Michał Mikołajczyk - Tomasz Mikołajczak (75' Bartłomiej Kalinkowski), Patryk Tuszyński (77' Szymon Skrzypczak).

Wisła: Mikołaj Biegański - Konrad Gruszkowski, Igor Łasicki, Boris Moltenis, Jakub Niewiadomski (46' Krystian Wachowiak) - Dor Hugi (79' Momo Cissé), Kacper Duda (63' Vullnet Basha), Ivan Jelić Balta (79' Bartosz Talar), Luis Fernández, Mateusz Młyński (63' Piotr Starzyński) - Ángel Rodado.

Żółte kartki: Bartosiak, Mikołajczak, Grolik - Moltenis, Niewiadomski, Hugi, Jelić Balta.

Czerwona kartka: Mateusz Bartosiak (82', za drugą żółtą).

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).