PlusLiga: Zdecydowane zwycięstwo Asseco Resovii na inaugurację

Asseco Resovia pewnie pokonała Projekt.

W spotkaniu pierwszej kolejki PlusLigi Asseco Resovia wygrała z Projektem Warszawa 3:0. Drużyna z Rzeszowa miała wyraźną przewagę w każdym z setów i bez większych kłopotów zgarnęła na Podpromiu komplet punktów.

W premierowej odsłonie rzeszowianie szybko wypracowali sobie przewagę. Gdy serią dobrych zagrywek popisał się Klemen Cebulj, prowadzili 9:5, a później jeszcze powiększali punktowy dystans. W końcówce kontrolowali sytuację, a blok Jakuba Kochanowskiego ustalił wynik na 25:12.

Po jednostronnej pierwszej partii, druga była zdecydowanie bardziej wyrównana. Jeszcze w środkowej części seta wynik oscylował wokół remisu (16:16), końcówka potoczyła się jednak po myśli rzeszowian. Drużyna ze stolicy popełniła sporo błędów w kluczowych akcjach, a jeden z nich – autowy atak Nielsa Klapwijka – ustalił wynik na 25:21.

Set numer trzy od początku toczył się przy przewadze gospodarzy (6:2, 11:7). Rzeszowianie mieli w tym secie słabsze momenty, ale ekipa ze stolicy nie była w stanie tego wykorzystać. W końcówce sporo było błędów w polu zagrywki, a Asseco Resovia z akcji na akcję była coraz bliżej zwycięstwa. Mecz zakończyła efektowna akcja gospodarzy zwieńczona atakiem Kochanowskiego ze środka (25:20).

Skrót meczu Asseco Resovia – Projekt:

Najwięcej punktów: Klemen Cebulj (12), Jakub Kochanowski (12), Jan Kozamernik (10) – Asseco Resovia; Igor Grobelny (8), Niels Klapwijk (8) – Projekt. Wyraźna przewaga rzeszowian w ataku, zagrywce (6–1) i bloku (10–5). MVP: Jakub Kochanowski (9/11 = 82% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 2 bloki).

Asseco Resovia – Projekt Warszawa 3:0 (25:12, 25:21, 25:20)

Asseco Resovia: Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Cebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Thibault Rossard. Trener: Giampaolo Medei
Projekt: Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Kamil Baranek, Andrzej Wrona, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Niels Klapwijk, Mateusz Janikowski, Dawid Pawlun, Jakub Kowalczyk, Jurij Semeniuk. Trener: Roberto Santilli.