Letnie Grand Prix: Norwegia zwyciężyła w konkursie drużyn mieszanych w Klingenthal

Zimowe
Letnie Grand Prix: Norwegia zwyciężyła w konkursie drużyn mieszanych w Klingenthal
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Norwegii wygrała konkurs drużyn mieszanych rozegrany w sobotę w ramach Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Klingenthal. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Słowenia. Polacy nie startowali.

Słoweńcy stracili szansę walki o zwycięstwo po dyskwalifikacji w pierwszej serii Emy Klinec, która miała niezgodny z przepisami kombinezon. W tej serii najdłuższy skok - 145 m miał Timi Zajc.

 

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi skacząc 141 i 140 m, ale jego zespół ostatecznie był czwarty. Drugi wynik - 141 i 138 m miał Austriak Stefan Kraft, a trzeci po lądowaniach na 143 i 133,5 m Słoweniec Anze Lanisek.

 

Zajc w drugim skoku wylądował tylko na 118 m i został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

 

Z kobiet najwyżej na 10. lokacie znalazła się Słowenka Ursa Bogataj, która lądowała na 132,5 i 133,5 m.

 

W niedzielę w Klingenthal zostanie rozegrany ostatni konkurs tegorocznej edycji Letniej Grand Prix. Liderem klasyfikacji generalnej jest Dawid Kubacki, który zgromadził 280 pkt i jest blisko końcowego triumfu. Za Polakiem plasuje się Austriak Manuel Fettner - 210 pkt.

 

W zawodach wystąpi sześciu polskich skoczków, którzy przebrnęli kwalifikacje. Obok Kubackiego w 1. serii będą skakać Kacper Juroszek, Paweł Wąsek, Piotr Żyła, Stefan Hula i Klemens Murańka.

 

Wyniki:

 

1. Norwegia 937,0 pkt

2. Niemcy 898,7

3. Słowenia 884,4

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie