Grzegorz Krychowiak bohaterem Al-Shabab. Dwa gole Polaka w lidze arabskiej (WIDEO)

Grzegorz Krychowiak dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu piątej kolejki saudyjskiej Premier Ligi. Jego Al-Shabab pokonał na wyjeździe Al-Feiha 2:1. Warto dodać, że oba trafienia reprezentanta Polski były wyjątkowej urody.

Broniący się przed spadkiem zespół Al-Feiha niespodziewanie wyszedł na prowadzenie w 36. minucie meczu. Bramkę z rzutu karnego zdobył Anthony Nwakaeme. Na odpowiedź gości trzeba było poczekać do 55. minuty. Wówczas piłkę na wysokości 30. metra od bramki gospodarzy przejął Krychowiak. Były gracz m.in. Sevilli i PSG oddał piekielnie mocny strzał pod poprzeczkę. Futbolówka zatrzepotała w siatcę.

Kilkanaście minut później 93-krotny reprezentant Polski znalazł się w podobnej sytuacji. Tym razem uderzył z pierwszej piłki. Bramkarz gospodarzy nie miał szans na skuteczną interwencję.

Dla Krychowiaka to pierwsze trafienia w lidze arabskiej. Do ekipy z Rijadu trafił latem tego roku z FK Krasnodar. Jego nowy zespół zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli po pięciu kolejkach i jak dotąd zgromadził komplet punktów.