PlusLiga: PSG Stal Nysa wygrała w pierwszej kolejce

Na zakończenie pierwszej kolejki PlusLigi kibice obejrzeli spotkanie PSG Stal Nysa - MKS Ślepsk Malow Suwałki, czyli starcie drużyn, które w zeszłym sezonie znalazły się na dnie ligowej tabeli. W nowych rozgrywkach chcą uniknąć takiej sytuacji, dlatego obie celowały w zwycięstwo na inaugurację. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, którzy na własnym terenie wygrali 3:1 (29:27, 22:25, 25:21, 25:19).

Lepiej w mecz weszli gospodarze. Stal doprowadziła do stanu 12:5 i wydawało się, że pierwszy set zakończy się bardzo szybko. Wtedy jednak goście wzięli się za odrabianie strat i zrobiło się 16:16. Już do samego końca pierwszej odsłony walka była zacięta - i to na tyle, że zwycięzcę musiała wyłonić gra na przewagi. Ostatecznie lepsi okazali się siatkarze Stali, którzy wygrali 29:27.

W drugim secie obie drużyny szły łeb w łeb. Żadna z nich nie uzyskała przewagi większej niż trzypunktowa. Przy stanie 13:13 goście przejęli inicjatywę. Do końca seta nie oddali już prowadzenia i zwyciężyli w nim 25:22. Tym samym w meczu mieliśmy wynik 1:1.

W trzeciej odsłonie przez większość czasu przeważali gospodarze, którzy co prawda nie odskakiwali rywalom, ale mieli względną kontrolę nad wynikiem. Potwierdzili to, wygrywając seta 25:21 i wysuwając się na prowadzenie 2:1 w całym meczu.

Gospodarze wyglądali na coraz pewniejszych swoich umiejętności. Siatkarze Stali ustabilizowali grę i konsekwentnie zdobywali kolejne punkty. Udało im się wypracować sześciopunktową przewagę przy stanie 18:12. Takiej zaliczki nie wypuścili już z rąk i ostatecznie wygrali w czwartym secie 25:19.

PSG Stal Nysa - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (29:27, 22:25, 25:21, 25:19)

PSG Stal Nysa: Jakub Abramowicz, Tsimafei Zhukouski, Kamil Kwasowski, Nicolas Zerba, Wassim Ben Tara, Michał Gierżot - Kamil Dembiec (libero) - Kento Miyaura, Zouheir El Graoui, Kondra Jankowski, Patryk Szczurek, Dominik Kramczyński.

Ślepsk Malow Suwałki: Miran Kujundzic, Andreas Takvam, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Cezary Sapiński, Matias Sanchez - Mateusz Czunkiewicz (libero) - Arkadiusz Żakieta, Adrian Buchowski.