Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym: Wyłoniono nowe złotka

Inne
Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym: Wyłoniono nowe złotka
fot. materiały prasowe
MP w strzelectwie sportowym

W Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w strzelectwie sportowym w 14 konkurencjach przez 6 dni o tytuł najlepszych rywalizowało prawie 300 zawodników z 60 klubów sportowych z całej Polski. Złoto wywalczyli strzelcy m.in. z Wrocławia, Bydgoszczy i Zielonej Góry.

Złotą stawkę otworzył Patryk Sakowski z ZKS Gwardia Zielona Góra. W pierwszym rozegranym finale Mistrzostw Polski zdobył najwyższe miejsce na podium w konkurencji pistolet szybkostrzelny mężczyzn. To jednak Oskara Miliwka, zawodnika CWZS Zawisza Klub Strzelecki z Bydgoszczy, po tegorocznych Mistrzostwach Polski można nazwać najlepszym pistoleciarzem wśród biało-czerwonych. W sumie zdobył 4 złote medale.

 

ZOBACZ TAKŻE: Światowa federacja boksu dopuszcza Rosjan i Białorusinów do startów


Pierwsze złoto na Mistrzostwach Polski Oskar Miliwek zdobył w konkurencji pistolet dowolny open - choć w tym roku strzelanie na otwartej osi na dystansie 50 metrów, przy złej pogodzie, było niełatwym wyzwaniem. Kolejne złote krążki zawodnik z Bydgoszczy wywalczył w konkurencjach: pistolet centralnego zapłonu 30+30, pistolet standard 3x20 indywidualnie oraz drużynowo. Ten ostatni start drużynowy przyniósł mistrzowski tytuł również Julii Chwedczuk i Klaudii Breś.


Wicemistrzyni Europy Klaudia Breś jest za to niekwestionowaną królową w pistolecie pneumatycznym. "Szósty rok z rzędu złoto Mistrzostw Polski w pneumatyku. No dumna jestem!" - skomentowała w mediach społecznościowych swój start. Klaudia Breś na wrześniowych Mistrzostwach Europy zdobyła już przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Kolejne dobre starty dają nadzieję na znakomity wynik również na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Kairze (12-25 października).


W gronie polskich "złotek" znalazła się również pistoleciarka Joanna Wawrzonowska (I miejsce w konkurencji pistolet sportowy 30+30) z Floty Gdynia. Mistrzem Polski w pistolecie pneumatycznym został Szymon Wojtyna z WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka, a najlepszy duet w pistolecie pneumatycznym mix jest z Gwardii Zielona Góra (Maja Jarosińska i Grzegorz Długosz).


W konkurencjach karabinowych swoją dobrą formę potwierdziła Julia Piotrowska (WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka). W ostatnim finale tegorocznych strzeleckich Mistrzostw Polski  zdobyła złoto w konkurencji karabin 3 postawy kobiet. I nie był to jej jedyny złoty strzał.
- Strzelecki złoty hat trick, to coś pięknego - uśmiecha się z satysfakcją młoda zawodniczka z Wrocławia. - Tym razem podium na Mistrzostwach Polski seniorów było moje! Nie byłoby tego bez mojego "teamu", który dba o treningi i przygotowanie na każde zawody - dodaje Julia Piotrowska. Zdobyła pierwsze miejsce również w karabinie pneumatycznym na dystansie 10 m oraz karabinie leżąc na dystansie 50 m.


W karabinie leżąc wśród mężczyzn najlepszym strzelcem jest Daniel Romańczyk z Klubu Strzeleckiego AGAT Złotoryja. W karabinie 3 postawy mężczyzn - Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn. Jeżeli chodzi o karabin pneumatyczny, tu mistrzowskie tytuły wywalczyli Tomasz Bartnik z Legii Warszawa (na dystansie 10 m) oraz w MIX-ie Aneta Stankiewicz i Rafał Łukaszyk (CWZS Zawisza Klub Strzelecki z Bydgoszczy).


- We Wrocławiu trwa teraz zgrupowanie kadry strzeleckiej, do 7 października. To ostatnie przygotowanie przed wylotem do Kairu na Mistrzostwa Świata - mówi Andrzej kijowski, prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Pierwsi zawodnicy do Egiptu wylatują 10 października.

materiały prasowe
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie