MŚ siatkarek 2022: Wyniki środowych meczów - 5 października

Siatkarki reprezentacji Serbii awansowały do ćwierćfinału MŚ 2022.

Trwa druga faza grupowa mistrzostw świata siatkarek 2022. Środa to drugi dzień rywalizacji w grupach E i F. Reprezentacja Polski wygrała z USA 3:0. W najlepszej ósemce są już obrończynie tytułu Serbki, które zanotowały siódme zwycięstwo. Sprawdź wyniki meczów i tabele grup MŚ siatkarek.

W mistrzostwach świata siatkarek 2022 wystartowały 24 reprezentacje. Szesnaście najlepszych ekip wywalczyło awans do kolejnej rundy. Druga faza grupowa jest rozgrywana w Rotterdamie (grupa E) i Łodzi (grupa F).

Polki rozegrały najlepsze spotkanie w turnieju, które otwiera im drzwi do najlepszej ósemki. Tylko pierwszy set był wyrównany, a potem dominacja gospodyń nie podlegała już dyskusji.

Zwycięstwa Polek oraz Niemek nad Tajlandią (3:0) mocno zagmatwały sytuację w tabeli grupy F. Serbki na dwie kolejki przed zakończeniem drugiej fazy są już pewne gry w ćwierćfinale. Pozostałe siedem drużyn nie straciło szansy, by dołączyć do obrończyń mistrzowskiego tytułu. Czwartek jest dniem przerwy, a w piątek i sobotę rozegrane zostaną kolejne mecze. Podopieczne Stefano Lavariniego zmierzą się najpierw z Kanadą, a dzień później z Niemcami.

W grupie F ważne zwycięstwo zanotowały Włoszki, które pokonały Japonki 3:1 i są blisko zakwalifikowani się do ćwierćfinału. W dwóch pozostałych spotkaniach pewnie wygrywały faworytki.

Ćwierćfinały i półfinały odbędą się w Gliwicach oraz Apeldoorn, który będzie gospodarzem także meczów o brązowy i złoty medal. Mistrzostwa potrwają do 15 października.