Vital Heynen znów się zagotował i dostał kartkę! Co narysował sędziemu? (WIDEO)

Siatkówka
Vital Heynen znów się zagotował i dostał kartkę! Co narysował sędziemu? (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Trener Vital Heynen wdał się w dyskusję z arbitrami podczas meczu Tajlandia - Niemcy.

Vital Heynen w czasach gdy prowadził reprezentację Polski siatkarzy, wielokrotnie wdawał się w dyskusje z arbitrami. Po objęciu niemieckiej kadry siatkarek słynny trener się nie zmienił. Nadal reaguje żywiołowo na wydarzenia na boisku, co pokazał w meczu mistrzostw świata przeciwko Tajlandii.

Sytuacja miała miejsce w pierwszym secie meczu MŚ siatkarek Tajlandia – Niemcy. Arbiter odgwizdał Niemkom błąd ustawienia. Heynen nie zgodził się z tą decyzją, rozrysował nawet to ustawienie i pokazał asystentowi sędziego.

 

Zobacz także: Wyniki wtorkowych meczów MŚ siatkarek 2022

 

Co najważniejsze, trener miał w tej sytuacji rację, ale sędziowie pozostali przy swoim zdaniu. Za zbyt nerwową reakcję szkoleniowiec został ukarany żółtą kartką.

 

– Zwykle jest tak, że Jennifer Janiska powinna stać w drugiej strefie i za nią wchodzi rozgrywająca. Oni przesunęli to ustawienie na lewy atak i wszystkie trzy zawodniczki były po prawej stronie. Zespół bardzo rzadko korzysta z tego ustawienia. To nie jest błędem, ale sędziemu czasami może to sprawić problem – wyjaśniła tę sytuację Milena Sadurek.

 

Dyskusja Heynena z arbitrami w załączonym materiale wideo:
RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie