MŚ siatkarek 2022: Plan transmisji czwartkowych meczów - 06.10

Holenderki spróbują w czwartkowy wieczór pokonać reprezentację Chin

Po kapitalnym meczu ze Stanami Zjednoczonymi reprezentantki Polski czeka w czwartek dzień przerwy od mundialowych zmagań. Nie oznacza to jednak, że tego dnia na polsko-holenderskim turnieju zabraknie emocji. Sprawdź czwartkowy plan naszych transmisji z siatkarskich mistrzostw świata.

Cała grupa F, w której rywalizują biało-czerwone, ma w czwartek wolne. Na parkiet wybiegną za to reprezentacje znajdujące się w grupie E, w której to zaplanowano na ten dzień dwa spotkania. Oba mecze odbędą się Rotterdamie.

W pierwszej czwartkowej parze Brazylijki zmierzą się z Portorykankami. Każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo siatkarek prowadzonych przez legendarnego trenera Ze Roberto będzie tutaj ogromną sensacją. Zawodniczki z Ameryki Południowej na trwających mistrzostwach przegrały tylko raz, ulegając 1:3 Japonii. W pozostałych starciach prezentowały się naprawdę świetnie, odprawiając z kwitkiem m.in. Chinki i Włoszki. Portorykanki z kolei tylko dwukrotnie mogły poznać smak triumfu na tegorocznym mundialu, a to za sprawą zwycięstw z Kenią oraz Kamerunem.

W drugim i jednocześnie ostatnim zaplanowanym na czwartek spotkaniu Chiny zagrają z Holandią. Zawodniczki z Azji są faworytkami w tej rywalizacji, ale współgospodynie turnieju pokazały już kilkukrotnie, że stać je na walkę na równych zasadach z najlepszymi. Holenderki stoczyły chociażby wyrównany bój z Belgijkami, a w starciu z Włoszkami udało im się wygrać jednego seta. Z pewnością grające we własnej hali siatkarki postawią dwukrotnym mistrzyniom świata twarde warunki.