Zuzanna Górecka: Zagrałyśmy genialnie w ofensywie

Siatkówka
Zuzanna Górecka: Zagrałyśmy genialnie w ofensywie
fot. PAP
Reprezentantki Polski niespodziewanie pokonały Amerykanki 3:0.

Reprezentacja Polski siatkarek sprawiła ogromną sensację pokonując w Łodzi Amerykanki 3:0 w drugiej rundzie mistrzostw świata. - Genialnie zagrałyśmy w ofensywie. W defensywie również. Pokazałyśmy, że jesteśmy prawdziwym zespołem, który może bić się o najwyższe cele - przyznała Zuzanna Górecka.

Bożena Pieczko: Jak wspominasz to, co się wydarzyło kilka minut temu? Czy jesteś w stanie coś więcej powiedzieć nam o tych emocjach, które przeżywałaś po zakończeniu tego spotkania? To jest z pewnością ogromna niespodzianka dla nas wszystkich. 
 
Zuzanna Górecka: To niesamowite uczucie. Naprawdę. Dałyśmy z siebie wszystko. Wyszłyśmy maksymalnie skoncentrowane na to spotkanie. Wiedziałyśmy, że jest to do zrobienia. Pokazywałyśmy, że jesteśmy w stanie grać z najlepszymi, ale że udało się to z mistrzyniami olimpijskimi?
 
 
Po kolei wyłączałyście z gry przyjmujące. To chyba był klucz do zwycięstwa - wybicie ich z rytmu.
 
Taki też był cel. Przede wszystkim chciałyśmy trafiać zagrywką w jedną z przyjmujących. Udało się to. Przede wszystkim to jednak my zagrałyśmy bardzo dobrą siatkówkę. Genialnie zagrałyśmy w ofensywie. W defensywie również. Pokazałyśmy, że jesteśmy prawdziwym zespołem, który może bić się o najwyższe cele.
 
Można powiedzieć, że te cele są już chyba na wyciągnięcie ręki. Na pewno też apetyt rośnie w miarę jedzenia. 
 
Z pewnością tak, ale przed nami kolejne trudne spotkanie. Skupiamy się na najbliższym meczu. Nie wybiegamy w przyszłość. Każdy sportowiec ma marzenia, ale musimy skoncentrować się na jednym spotkaniu. Dążymy, że każdy następne wygrać.
 
PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie