EBL: Klasyk dla WKS Śląska Wrocław

WKS Śląsk lepszy w klasyku Energa Basket Ligi! Zespół z Wrocławia pokonał w Hali Mistrzów we Włocławku Anwil 75:73.

Anwil rozpoczął ten mecz zdecydowanie lepiej - po akcjach Josha Bostica i Kamila Łączyńskiego prowadził już 8:2. Odpowiadali jednak na to dość szybko Jakub Nizioł oraz Conor Morgan, przez co sytuacja była wyrównana - do remisu po chwili doprowadzał Aleksander Dziewa. Później świetny fragment duetu Jeremiah Martin - Arciom Parachouski pozwolił WKS Śląskowi budować przewagę. Po wsadzie Amerykanina po 10 minutach było 14:23! W drugiej kwarcie mistrzowie mieli problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, co pozwalało gospodarzom lekko odrabiać straty. Po trzech akcjach z rzędu wykończonych przez Michała Nowakowskiego był już remis! WKS Śląsk zanotował w końcówce serię 7:0 i po akcji 2+1 Jakuba Nizioła pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 28:35.

Na początku trzeciej kwarty po trójce Luke’a Petraska zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza zbliżył się na punkt. Po chwili kolejny rzut tego gracza dawał już przewagę. Odpowiadali na to Aleksander Dziewa i Jakub Nizioł, ale mecz był bardzo wyrównany. Trójki zaczął trafiać jednak Phil Greene i dzięki temu Anwil był już lepszy o osiem punktów. Jeremiah Martin brał grę na siebie - jego efektywność zmieniała sytuację. Po późniejszej trójce Łukasza Kolendy WKS Śląsk wracał na prowadzenie. Po 30 minutach było tylko 59:61. W kolejnej części meczu Josip Sobin ponownie dawał remis. Spotkanie było bardzo wyrównane, a obie ekipy długo grały w rytmie “kosz za kosz”. Z jednej strony ważny był Martin, a z drugiej Nowakowski. W zaciętej końcówce kluczowa okazała się defensywa zespołu trenera Andreja Urlepa oraz zimna krew na linii rzutów wolnych Martina oraz Nizioła. Ostatecznie WKS Śląsk zwyciężył 75:73.

Najlepszym strzelcem gości był Jeremiah Martin z 23 punktami, 6 zbiórkami i 6 asystami. 17 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty dla gospodarzy zdobył Phil Greene.

Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław 73:75 (14:23, 14:12, 31:26, 14:14)

Anwil Włocławek: Phil Greene IV 17, Josh Bostic 13, Michał Nowakowski 13, Kamil Łączyński 11, Luke Petrasek 10, Josip Sobin 6, Janari Joesaar 3, Szymon Szewczyk 0, Dawid Słupiński 0, Marcin Woroniecki 0.

Śląsk Wrocław: Jermiah Martin 23, Jakub Nizioł 20, Arciom Parachouski 8, Aleksander Dziewa 7, Conor Morgan 6, Daniel Gołębiowski 3, Łukasz Kolenda 3, Ivan Ramljak 3, Aleksander Wiśniewski 2.