Liga Mistrzów: Alex Dujshebaev i Kamil Syprzak w "siódemce" kolejki

Piłka ręczna
Kamil Syprzak

Rozgrywający Łomży Industrii Alex Dujshebaev znalazł się w "siódemce" 4. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Europejska federacja (EHF) wyróżniła także gola zdobytego przez skrzydłowego kieleckiej drużyny Benoit Kounkouda i jedną z interwencji bramkarza Andreasa Wolffa w meczu z THW Kiel (40:37).

Hiszpan Dujshebaev był jednym z najlepszych zawodników mistrza Polski w zwycięskim pojedynku z wicemistrzem Niemiec. Przy 100-procentowej skuteczności uzyskał siedem bramek, w tym te decydujące o zwycięstwie kieleckiego zespołu.

To trzecie tego typu wyróżnienie szczypiornistów z Kielc w tym sezonie Ligi Mistrzów. W najlepszej siódemce 1. kolejki znalazł się francuski lewoskrzydłowy Dylan Nahi, a w 3. doceniono Wolffa.

Do "siódemki" ostatniej serii spotkań trafił też Kamil Syprzak. Polski obrotowy Paris Saint-Germain w meczu z PPD Zagrzeb zdobył dziewięć bramek, będąc najlepszym strzelcem swojego zespołu.

Wolff w czwartkowym meczu z THW Kiel obronił 18 rzutów rywali przy 33-procentowej skuteczności. Jedna z jego interwencji znalazła się wśród najefektowniejszych parad kolejki. Na dwie minuty przed końcem spotkania Niemiec odbił rzut karny wykonywany przez Magnusa Landina.

Wyróżniono także gola zdobytego przez Kounkouda. Francuz w 20. minucie wykorzystał wrzutkę swojego rodaka Nahiego, pokonując bramkarza rywali Niclasa Landina.