Polska - Kanada. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Polska - Kanada to piątkowy mecz drugiej fazy grupowej mistrzostw świata siatkarek 2022. Biało-Czerwone ciągle liczą się w walce o awans do ćwierćfinału mundialu. Czy wykonają kolejny krok? Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Kanada od 20:30 na Polsatsport.pl.

Podopieczne Stefano Lavariniego przystąpią do tego spotkania po niesamowitym spotkaniu z USA, które zakończyło się ich zwycięstwem 3:0.

Zobacz także: Agnieszka Korneluk: To coś więcej niż spełnienie marzeń

 

- Wyszłyśmy maksymalnie skoncentrowane na to spotkanie. Wiedziałyśmy, że jest to do zrobienia. Pokazywałyśmy, że jesteśmy w stanie grać z najlepszymi, ale że udało się to z mistrzyniami olimpijskimi? - pytała retorycznie na gorąco po meczu przyjmująca Zuzanna Górecka.

 

Chyba mało kto spodziewał się takiego obrotu spraw. Taki wynik oznacza, że Polki plasują się na czwartym miejscu w grupie F i mają wszystko w swoich rękach. Do ćwierćfinałów awansują właśnie po czterech najlepsze zespoły z obu grup. Jeśli więc Biało-Czerwone zwyciężą w piątek, to czołowa ósemka stanie przed nimi otworem.

 

Czy zadanie będzie łatwe? Polki mierzyły się z Kanadyjkami regularnie i radziły sobie co najmniej dobrze, by nie powiedzieć bardzo dobrze. Nawet w tym roku potrafiły wygrać 3:1 w ramach Ligi Narodów. Piątkowy rywal również ma jednak szanse na czołową czwórkę, więc na pewno powalczy o pełną pulę. Kanada potrafiła sprawić już kilka niespodzianek podczas tego mundialu, pokonując m.in. Bułgarię, Niemcy czy Tajlandię.

 

Ćwierćfinały i półfinały odbędą się w Gliwicach oraz Apeldoorn, który będzie gospodarzem także meczów o brązowy i złoty medal. Mistrzostwa potrwają do 15 października.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Kanada od 21:00 na Polsatsport.pl.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Francja - Polska. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie