PlusLiga: Trzecie zwycięstwo Asseco Resovii

Siatkarze Asseco Resovii wygrali trzy pierwsze mecze obecnego sezonu PlusLigi.

Asseco Resovia wygrała ze Ślepskiem Malow Suwałki 3:1 w spotkaniu 3. kolejki PlusLigi. Siatkarze z Rzeszowa przegrali pierwszego seta w obecnym sezonie, ale w trzech pozostałych byli górą i odnieśli trzecie zwycięstwo.

W drużynie z Rzeszowa nie mogli zagrać atakujący Maciej Muzaj oraz libero Paweł Zatorski. Brak dwóch ważnych siatkarzy może tłumaczyć słaba inauguracja tego meczu w wykonaniu gospodarzy (4:7, 8:11). Wydawało się, że siatkarze Asseco Resovii opanowali sytuację. Po dobrych zagrywkach Toreya DeFalco odrobili straty (12:12), a w końcówce odskoczyli na trzy oczka (20:17). Goście nie rezygnowali jednak, wyrównali stan seta (22:22) i doprowadzili do emocjonującej końcówki. Po ataku Bartosza Filipiaka mieli piłkę setową (23:24), ale Klemen Čebulj doprowadził do gry na przewagi. Wygrali ją suwalczanie, wieńcząc seta asem serwisowym Cezarego Sapińskiego (27:29).

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli rzeszowianie (5:2, 12:9). Przyjezdni nie rezygnowali, złapali punktowy kontakt (14:13), ale końcówka należała do siatkarzy Asseco Resovii, którzy byli skuteczni w ataku i dobrze prezentowali się w polu zagrywki. Gdy Thibault Rossard popisał się asem serwisowym, mieli piłkę setową (24:19), a brakujący punkt dołożył Fabian Drzyzga (25:20).

Set numer trzy bez historii. Dwie serie czterech wygranych akcji (8:4, 12:5) pozwoliły gospodarzom zbudować solidną zaliczkę i nieco zniechęciły rywali do walki. Rywalizacja toczyła się pod dyktando rzeszowian, a po asie serwisowym Thibault Rossarda różnica wynosiła aż dziesięć oczek (20:10). Błąd przyjezdnych w ataku ustalił wynik na 25:13.

W czwartej odsłonie, po wyrównanym początku (10:9), inicjatywę przejęła drużyna z Rzeszowa. Gospodarze zbudowali przewagę (13:9, 18:13). W końcówce siatkarze Ślepska próbowali jeszcze nawiązać walkę, zmniejszyli straty (21:19), ale Asseco Resovia utrzymała przewagę. Skuteczny atak DeFalco dał piłkę meczową (24:21), a punktowy blok zakończył rywalizację w tym spotkaniu (25:22).

Skrót meczu Resovia - Ślepsk:

Najwięcej punktów: Torey DeFalco (19), Jakub Kochanowski (15), Jakub Bucki (13), Jan Kozamernik (11), Thibault Rossard (10) – Resovia; Miran Kujundžić (17), Andreas Takvam (12) – MKS Ślepsk. Dominacja gospodarzy w bloku (punktowe 14–1, wybloki 13–7) i w polu zagrywki (11–4).

Asseco Resovia – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (27:29, 25:20, 25:13, 25:22)

Resovia: Klemen Čebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga, Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Jakub Bucki – Michał Potera (libero) oraz Thibault Rossard. Trener: Giampaolo Medei.
Ślepsk: Andreas Takvam, Matias Sanchez, Miran Kujundžić, Cezary Sapiński, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Arkadiusz Żakieta, Adrian Buchowski, Dominik Depowski, Mariusz Magnuszewski. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Wyniki meczów 3. kolejki PlusLigi 2022/23:

2022-10-07: LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 22:25, 26:24, 15:25)
2022-10-08: Projekt Warszawa – Barkom Każany Lwów 3:2 (17:25, 23:25, 25:20, 25:20, 15:3)
2022-10-08: Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice 3:0 (28:26, 25:19, 25:21)
2022-10-09: Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:18, 21:25, 25:22, 27:25)
2022-10-09: Asseco Resovia – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (27:29, 25:20, 25:13, 25:22)
2022-10-09: PSG Stal Nysa – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-10: BBTS Bielsko-Biała – Cerrad Enea Czarni Radom (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-11: Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin (wtorek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra).