EBL: Pewne zwycięstwo Enea Zastalu w Toruniu

Enea Zastal ma pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie Energa Basket Ligi! Zielonogórzanie pokonali na wyjeździe Twarde Pierniki Toruń 89:72.

Początek spotkania był bardzo energetyczny i ofensywny - z jednej strony świetnie radził sobie Bartosz Diduszko, a z drugiej Kareem Brewton. Po zagraniu Alena Hadzibegovicia goście byli lepsi o trzy punkty. Twarde Pierniki potrafiły to oczywiście odrobić, ale to Enea Zastal zdecydowanie był stroną przeważającą. Straty zmniejszał Stefan Kenić - mimo tego po akcjach Szymona Wójcika po 10 minutach było 22:24. Również w drugiej kwarcie Hadzibegović oraz Kutlesić utrzymywali przewagę zielonogórzan. Po zagraniu Aleksandara Zecevicia byli lepsi o sześć punktów. Ostatecznie po serii 18:0 i trafieniach Sebastiana Kowalczyka mieli już 20 punktów przewagi. Rzuty wolne Bryce’a Alforda ustawiły wynik po pierwszej połowie na 33:55.

Zespół trenera Olivera Vidina dobrze rozpoczął również kolejną część spotkania. Kacper Gordon i Bartosz Diduszko lekko zmniejszyli różnicę, ale nadal była ona spora. Po trójce Przemysława Żołnierewicza przewaga wzrastała aż do 25 punktów. Pojedyncze akcje Stefana Kenicia czy debiutującego Aleksandra Griszczuka nie wystarczały do efektywnego odrabiania strat. Po 30 minutach było 54:69. W czwartej kwarcie aktywny był Joey Brunk, ale równie dobrze prezentował się Zecević. Po kolejnym zagraniu Kutlesicia różnica ponownie wynosiła 20 punktów. Tego ekipa trenera Milosa Mitrovicia nie mogła już odrobić. Ostatecznie Enea Zastal wygrał 89:72.

Najlepszym strzelcem gości był Dusan Kutlesić z 16 punktami i 3 zbiórkami. W ekipie gospodarzy najlepszy był Stefan Kenić z 19 punktami i 9 zbiórkami.