MŚ w strzelectwie: Julia Ewa Piotrowska z olimpijską kwalifikacją dla Polski

Inne
MŚ w strzelectwie: Julia Ewa Piotrowska z olimpijską kwalifikacją dla Polski
fot. PAP
Julia Ewa Piotrowska z olimpijską kwalifikacją dla Polski

Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław) zajęła w Kairze czwarte miejsce w strzeleckich mistrzostwach świata w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 m zdobywając tym samym dla Polski miejsce w turnieju olimpijskim w Paryżu w 2024 roku.

Rywalizację wygrała Amerykanka Alison Marie Weisz zwyciężając w tzw. złotym meczu Chinkę Yuting Huang 16:14.

 

Wynik 260,1 pkt zapewnił Chince Yu Zhang brązowy medal, a 259,2 Polce czwartą lokatę.

 

Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) sklasyfikowana została w stawce 135 startujących na 47. miejscu. Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) była 79.

 

Polska dysponuje już dwoma miejscami w zawodach strzeleckich Igrzysk XXXIII Olimpiady w Paryżu w 2024 roku. Pierwsze wywalczyła Klaudia Breś (Dwór Grunwaldzki Poznań) w strzelaniu z pistoletu sportowego na 25 metrów, która we wrześniowych mistrzostwach Europy we Wrocławiu zdobyła srebrny medal.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w strzelectwie: Kacper Baksalary osiemnasty w skeecie

 

W piątkowym strzelaniu mężczyzn z karabinu pneumatycznego na 10 m Polacy nie odegrali żadnej roli. Tomasz Bartnik (Legia Warszawa) był 28., natomiast Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) 62. Rywalizowało 114 zawodników. Mistrzem świata został reprezentant Indii Balasaheb Rudrankksh Patil, który w finale zwyciężył Włocha Danilo Dennisa Solazzo 17:13. Brąz przypadł Chińczykowi Likao Shengowi, a czwarta lokata jego rodakowi Haoranowi Yangowi.

 

W czempionacie globu startuje 29. reprezentantów Polski, dwanaście seniorek i siedmiu seniorów oraz cztery juniorki i sześciu juniorów.

 

Rywalizacja w stolicy Egiptu potrwa do 23 października.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie