PlusLiga: Asseco Resovia wygrała po raz czwarty

Asseco Resovia Rzeszów jest liderem tabeli PlusLigi.

W spotkaniu 4. kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin przegrali z Asseco Resovią 0:3. Gospodarze postawili się rywalom w pierwszym secie, ale w kolejnych dominowała już drużyna z Rzeszowa. Asseco Resovia wygrała czwarty mecz w obecnym sezonie i jest liderem tabeli.

Premierowa partia toczyła się przy przewadze gości (1:4, 9:12, 13:16). Siatkarze Cuprum nie rezygnowali jednak i zdołali odrobić straty (17:17). W końcówce Remigiusz Kapica popisał się trzema asami serwisowymi i gospodarze prowadzili 22:20. Po punktowym bloku mieli piłkę setową (24:23), ale rywale doprowadzili do gry na przewagi. W niej lubinianie nie wykorzystali kolejnych piłek setowych, a szalę zwycięstwa przechyliła na swoją stronę Asseco Resovia. W ostatniej akcji seta skutecznie zaatakował Klemen Čebulj (27:29).

W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 12:12, później inicjatywę zaczęła przejmować drużyna z Rzeszowa. W końcówce gospodarze nie byli w stanie złapać punktowego kontaktu, choć jeszcze przy stanie 20:22 mogli mieć nadzieję na wygranie tej partii. Ważne piłki skończyli jednak Thibault Rossard i Torey DeFalco (20:24), a brakujący punkt przyniósł im błąd gospodarzy w ataku (21:25).

Set numer trzy toczy się pod dyktando Asseco Resovii (4:7, 5:9). W środkowej części rzeszowianie zbudowali znaczącą przewagę (10:17). W tej sytuacji mogli kontrolować sytuację w końcówce seta, a ich zwycięstwo przypieczętował asem serwisowym Čebulj (18:25).

Skrót meczu Cuprum Lubin – Asseco Resovia:

Najwięcej punktów: Remigiusz Kapica (18), Aleksander Berger (12) – Cuprum; Klemen Cebulj (16), Jakub Bucki (11), Thibault Rossard (10) – Asseco Resovia. MVP: Klemen Čebulj (11/16 = 69% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe + 2 bloki).

Cuprum Lubin – Asseco Resovia 0:3 (27:29, 21:25, 18:25)

Cuprum: Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica, Wojciech Ferens, Moustapha M’Baye, Grzegorz Pająk, Aleksander Berger – Kamil Szymura (libero) oraz Maciej Sas (libero), Kajetan Kubicki, Ilia Kowalow. Trener: Paweł Rusek.
Asseco Resovia: Thibault Rossard, Jakub Kochanowski, Jakub Bucki, Klemen Cebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga – Michał Potera (libero) oraz Paweł Zatorski (libero), Torey DeFalco, Michał Kędzierski, Tomasz Piotrowski. Trener: Giampaolo Medei.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 4. kolejki PlusLigi 2022/23:

2022-10-13: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:23, 25:20)
2022-10-14: Indykpol AZS Olsztyn – LUK Lublin 3:1 (25:22, 20:25, 25:17, 25:15)
2022-10-14: Cerrad Enea Czarni Radom – PSG Stal Nysa 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 25:27)
2022-10-15: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:18)
2022-10-15: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Projekt Warszawa 3:1 (25:22, 27:29, 25:20, 31:29)
2022-10-15: Cuprum Lubin – Asseco Resovia 0:3 (27:29, 21:25, 18:25)
2022-10-16: Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-16: GKS Katowice – Barkom-Każany Lwów (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).