MŚ w strzelectwie: Polki w karabinie na 11. miejscu w Kairze

Inne
MŚ w strzelectwie: Polki w karabinie na 11. miejscu w Kairze
fot. PAP
Aneta Stankiewicz

Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław), Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) i Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) zajęły w Kairze jedenaste miejsce w strzeleckich mistrzostwach świata w karabinie pneumatycznym na dystansie 10 metrów.

Polkom do awansu z udziałem najlepszych ośmiu drużyn spośród 30 biorących udział w konkursie zabrakło zaledwie 0,9 pkt.

 

Złoty medal wywalczyły Chinki Yuting Huang, Zhilin Wang i Yu Zhang, pokonując Amerykanki - Alison Marie Weisz, Sagen Maddalena i Mary Carolynn Tucker 16:12. Brąz przypadł zawodniczkom Indii (Meghana Sajjanar, Mehuli Ghosh i Elavenil Valasrivan), które wygrały z Niemkami (Anna Janssen, Hannah Steffen i Denise Palberg) 17:11.

 

ZOBACZ TAKŻE: Julia Piotrowska zdobyła kwalifikację olimpijską. Pomogły jej przepisy

 

W rywalizacji juniorek w karabinie na 50 m z trzech postaw Julia Mikołowska (CWZS Zawisza Bydgoszcz) była w stawce 63 zawodniczek 15., Maja Magdalena Gawenda (KS Piast Bieruń) 16. a Kamila Maria Stępniak (SKSS Dragon Siedlce) 50. Triumfowała Chinka Yungian Pang, pokonując w pojedynku o złoty medal Finkę Alexandrę Rosenlew 17:15.

 

Czempionat globu w stolicy Egiptu z udziałem 29-osobowej ekipy biało-czerwonych (dwanaście seniorek i siedmiu seniorów oraz cztery juniorki i sześciu juniorów) potrwa do 23 października.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie