PlusLiga: Szybki mecz w hicie 4. kolejki. Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie

Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał 3:0 Aluron CMC Wartę Zawiercie w hicie 4. kolejki PlusLigi. Najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania został wybrany atakujący gospodarzy - Stephan Boyer.

Obie drużyny wyszły w pełni zmotywowane na spotkanie, na które wielu kibiców ostrzyło sobie zęby już od tygodnia. W hicie 4. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel podejmował Aluron CMC Wartę Zawiercie i fani oglądali niezwykle wyrównany pierwszy set od początku spotkania. Żadna z ekip długo nie potrafiła wyjść na większe prowadzenie, ale odskakiwać od rywali jako pierwsi zaczęli gospodarze, którzy przy stanie 18:18 dwa razy swoje ataki skończył Stephan Boyer. Goście zdecydowanie obniżyli swoje loty, a jastrzębianie kontynuowali pokaz dobrej dyspozycji. W końcu przy stanie 24:20 atak Bartosza Kwolka zablokował Jan Hadrava i pierwsza partia powędrowała na konto Jastrzębskiego Węgla.

Drugi set to ponownie dobra gra Jastrzębskiego Węgla oraz brak remedium na świetną dyspozycję atakującego rywali po drugiej stronie boiska. Po asie serwisowym Boyer i stanie 12:8 dla gospodarzy czas wziął trener Winiarski. Atakujący był również bohaterem jednej z kolejnych sytuacji, która mogła być bardzo niebezpieczna dla... jego kolegi z zespołu Benjamina Toniuttiego. Francuz wskoczył rozgrywającemu na plecy i stratował go powodując przy okazji błąd dotknięcia siatki. Na szczęście wszystko zakończyło się tylko na groźnie wyglądającym upadku. Gra zawiercian posypała się, a komfortowe prowadzenie 24:15 pozwoliło kontrolować losy drugiej partii ekipie gospodarzy. Jeszcze trzy punkty powędrowały na konto gości, ale to Jurij Gladyr okazał się autorem ostatniego punktu w drugim secie.

W trzecim secie gra Aluronu wyglądała już znacznie lepiej. Błędy zaczęli popełniać również gospodarze, czego efektem był wynik 13:13 po ataku w aut Boyer. Dobrą serię zanotował również Tomasz Fornal, z kolei jego odpowiednik po drugiej stronie - Uros Kovacević został najpierw zablokowany, a później popełnił błąd. Końcówka to z kolei kolejny popis francuskiego atakującego. Jastrzębianie rozpoczęli pogoń punktowa od stanu 21:20 i skutecznie zatrzymywali zapędy swoich rywali na siatce. Jescze przy stanie 23:20 asa serwisowego zapisał na swoje konto Boyer, a spotkanie podobnie jak drugiego seta zakończył ze środka Gladyr. Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał hit 4. kolejki PlusLigi w trzech, dość szybkich setach.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

MVP: Stephan Boyer (Jastrzębski Węgiel)

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti - Jakub Popiwczak (libero) - Jan Hadrava, Eemi Tervaportti.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Bartosz Kwolek, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares, Uros Kovacevic, Krzysztof Rejno, Dawid Konarski - Santiago Danani (libero) - Patryk Łaba, Dawid Dulski, Michał Kozłowski, Marcin Waliński, Michał Szalacha, Jędrzej Gruszczyński (libero).