WTA w Guadalajarze: Amerykanka za mocna. Porażka Magdy Linette

Magda Linette

Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem 13 Amerykanką Madison Keys 3:6, 3:6 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego WTA w meksykańskiej Guadalajarze. Wcześniej do drugiej rundy awansowała Magdalena Fręch.

Linette, zajmująca 57. miejsce w rankingu WTA, po raz pierwszy zmierzyła się z 15. w tym zestawieniu Keys. W siódmym gemie drugiego seta Polka obroniła pięć piłek meczowych i zdobyła punkt, ale w kolejnym gemie już nie zdołała się obronić. Mecz trwał godzinę i 28 minut.

Wcześniej Fręch (128. WTA) pokonała 6:3, 6:4 wyżej notowaną reprezentantkę Kazachstanu Julię Putincewą (55.). W drugiej rundzie jej przeciwniczką będzie rozstawiona z numerem 14 Amerykanka Danielle Collins (16. WTA).

W deblu występuje Alicja Rosolska, której partneruje Nowozelandka Erin Routliffe. W poniedziałek pokonały Amerykankę Kaitlyn Christian i Białorusinkę Lidię Morozową 6:2, 3:6, 10-3. Ich kolejnymi rywalkami będą najwyżej rozstawione Czeszki Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova.