EBL: Mistrz Polski wygrał w Słupsku po emocjonującej końcówce

Spore emocje w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi w Słupsku! Ostatecznie WKS Śląsk Wrocław pokonał Grupa Sierleccy Czarnych 77:75.

Od początku meczu to WKS Śląsk starał się narzucić swoje tempo gry. Po kolejnych akcjach Conora Morgana oraz Jeremiah Martina miał osiem punktów przewagi. Później różnica wzrosła nawet do 12 punktów, a ciągle pierwsze skrzypce grał Martin. Pojedyncze akcje Zacka Bryanta nie wystarczały do odrabiania strat. Po 10 minutach było 17:27. Drugą kwartę zespół trenera Andreja Urlepa rozpoczął od serii 9:0, znacznie powiększając swoją przewagę. Dopiero późniejsze rzuty Shavona Colemana i Michała Chylińskiego pozwoliły Grupa Sierleccy Czarnym nawiązać rywalizację. Aktywny był jednak Łukasz Kolenda, a trójka Morgana ustaliła wynik po pierwszej połowie na 30:45.

W trzeciej kwarcie gra gospodarzy wyglądała lepiej, ale to WKS Śląsk ciągle kontrolował wydarzenia na parkiecie. Znowu ważnym graczem był Jeremiah Martin, a trójkę dołożył też Jakub Nizioł. Później jednak słupszczanie odrabiali straty. Po trójce Colemana przegrywali już tylko ośmioma punktami. Dzięki zagraniu Martina po 30 minutach było 47:57. W kolejnej części meczu niewiele się zmieniało - mistrzowie Polski nie pozwalali na zbyt wiele ekipie trenera Mantasa Cesnauskisa. Gospodarze w końcówce walczyli jednak o zwycięstwo! Po akcjach Watkinsa i Bryanta przegrywali tylko trzema punktami! Watkins po chwili doprowadził do wyrównania, a prowadzenie dawał Witliński. Ostatnie sekundy należały do WKS Śląska! Kluczowe akcje kończył Martin, a decydujący blok należał do Dziewy. Ostatecznie wrocławianie wygrali 77:75.

Najlepszym graczem gości był Jeremiah Martin z 23 punktami, 8 zbiórkami, 5 asystami i 3 przechwytami. Shavon Coleman zdobył dla gospodarzy 15 punktów, 6 zbiórek i 2 asysty.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 75:77 (17:27, 13:18, 17:12, 28:20).

Punkty:

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Shavon Coleman 15, Diante Watkins 12, Mikołaj Witliński 10, Zackery Bryant 10, Michał Chyliński 9, Paweł Leończyk 8, De quon Lake 6, Jakub Musiał 3, David DiLeo 2, Bartosz Jankowski 0.

Śląsk Wrocław: Jermiah Martin 23, Aleksander Dziewa 13, Daniel Gołębiowski 11, Łukasz Kolenda 11, Conor Morgan 10, Jakub Nizioł 5, Arciom Parachouski 4, Mikołaj Adamczak 0.