NHL: Dwie drużyny nadal bez porażki w sezonie

NHL

Drużyny Pittsburgh Penguins i Dallas Stars jako jedyne w obecnym sezonie ligi NHL nie zaznały jeszcze porażki w regulaminowym czasie gry. Minionej nocy na wyjazdach "Pingiwny" pokonały Columbus Blue Jackets 6:3, a "Gwiazdy" wygrały z Montreal Canadiens 5:2.

Obie ekipy mają na koncie po cztery zwycięstwa i jednej porażce w dogrywce, za którą w NHL jest jeden punkt. Penguins prowadzą w tabeli Metropolitan Division, a Stars są liderami Central Division.

Penguins wygraną zawdzięczają świetnej grze w trzeciej tercji. Po dwóch był bowiem remis 3:3. W ostatnich 20 minutach zdobyli trzy bramki, nie tracąc żadnej. Ich liderem był Sydney Crosby, który zanotował gola i dwie asysty. Dwa razy na listę strzelców wpisał się natomiast Danton Heinen.

W ekipie Stars jak za najlepszych lat zaprezentował się za to Joe Pavelski. 38-latek cieszył się z szóstego hat-tricka w karierze, a oprócz trzech bramek na swoim koncie zapisał również asystę.