GP USA: Skrót wyścigu. Transmisja TV i stream online

Moto
Max Verstappen wygrał wyścig o Grand Prix USA.

Max Verstappen odniósł 13. zwycięstwo w trwającym sezonie Formuły 1. Na mecie Holender wyprzedził Lewisa Hamiltona i Charlesa Leclerca. Jak wyglądały najciekawsze momenty wyścigu na torze w Austin? Transmisja skrótu wyścigu o Grand Prix USA w Polsacie Sport, na Polsatsport.pl i Polsat Box Go.

Pole position przed 19. rundą tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1 wywalczył Carlos Sainz. Wyścig dla Hiszpana z Ferrari zaczął się jednak w najgorszy możliwy sposób. Na pierwszym okrążeniu został uderzony przez George'a Russella i musiał wycofać się ze zmagań. Za ten incydent kierowca Mercedesa został ukarany pięciosekundową karą.

W trakcie wyścigu doszło do groźnie wyglądającej kolizji pomiędzy Lancem Strollem a Fernando Alonso. Kanadyjczyk pożegnał się z rywalizacją i został uznany winnym spowodowania incydentu. Natomiast doświadczony kierowca Alpine kontynuował ściganie i dojechał do mety na dobrej siódmej lokacie. Ostatecznie Hiszpan otrzymał karę 30 sekund i został zdegradowany na 15. miejsce. Wszystko za sprawą protestu Haas F1. Amerykański zespół stwierdził, że Alonso jechał uszkodzonym bolidem po wypadku i powodował zagrożenie na torze. Protest został pozytywnie rozpatrzony i 41-latek stracił miejsce w czołowej "dziesiątce".

Rywalizację na Circuit of the Americas wygrał Verstappen z Red Bulla. W końcówce wyścigu aktualny mistrz świata musiał gonić Hamiltona, lecz ostatecznie udało mu się wyprzedzić Brytyjczyka z Mercedesa. Podium uzupełnił Leclerc z Ferrari. Przypomnijmy, że Verstappen jest już pewny tego, że obroni mistrzowski tytuł.

Warto dodać, że Oracle Red Bull Racing zapewnił sobie mistrzostwo świata w klasyfikacji konstruktorów. Kierowcami zespołu są Verstappen i Sergio Perez.

Skrót wyścigu Formuły 1 o Grand Prix USA w Polsacie Sport, online na Polsatsport.pl oraz na Polsat Box Go. Początek o godzinie 22:30.