Liga Mistrzów: FC Kopenhaga żegna się z pucharami. Świetna końcówka Sevilli

Sevilla pokonała FC Kopenhaga 3:0.

Sevilla pokonała FC Kopenhaga 3:0 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Całe spotkanie rozegrał Kamil Grabara, który odnotował kilka interwencji, ale to było zbyt mało, aby poskromić hiszpański zespół. Duńczycy niezależnie od wyniku następnego spotkania żegnają się z europejskimi pucharami w tym sezonie.

Faworytem spotkania byli gospodarze z Hiszpanii, ale przebieg meczu, zwłaszcza w pierwszej połowie, nie wskazywał na ich ewidentną przewagę. W drugiej połowie również kilka okazji mieli Duńczycy, a w ich bramce świetnie spisywał się Kamil Grabara, ale to Sevilla rozpoczęła strzelanie.

Świetną wrzutkę w pole karne odbił głową w kierunku bramki Youssef En Nesyri, pokonując tym samym zaskoczonego Grabarę. W 61. minucie mieliśmy wynik 1:0 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Kolejny cios przyszedł w 88. minucie. Wówczas pięknym, mierzonym strzałem ze skraju pola karnego popisał się Isco, który znalazł się w groźnej sytuacji zupełnie niepilnowany przez obrońców. Szans przy tym uderzeniu nie miał z kolei Grabara, który po raz drugi w tym spotkaniu musiał wyciągać piłkę z siatki.

Jeszcze w końcówce ostateczny cios oddał Gonzalo Montiel pokonując Grabarę po raz trzeci. Na domiar złego brakiem chłodnej głowy "popisał się" David Khocholava, który sfaulował brzydko w środku pola i ujrzał uzasadnioną czerwoną kartkę.

Tym samym FC Kopenhaga oficjalnie pożegnała się już z szansami na trzecie miejsce i awans do 1/16 finału Ligi Europy, z kolei Sevilla wciąż ma szanse na wejście do kolejnej fazy Ligi Mistrzów w przypadku porażki Borussii Dortmund w spotkaniu z Manchesterem City.

Sevilla - FC Kopenhaga 3:0 (0:0)

Bramki: En Nesyri 61, Isco 88, Montiel 92