Puchar CEV: PGE Skra Bełchatów z pewnym awansem do 1/16 finału

PGE Skra Bełchatów w 1/16 finału Pucharu CEV

PGE Skra Bełchatów pokonała w rewanżowym meczu 1/32 finału Pucharu CEV zespół Draisma Dynamo Apeldoorn 3:0 (25:18, 25:16, 25:19). Tym samym polski zespół zapewnił sobie awans do kolejnego etapu rywalizacji.

Początek tego meczu był wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalom. To zmieniło się w połowie pierwszego seta. Polski zespół zaczął dominować na parkiecie. W pewnym momencie zawodnicy klubu z Bełchatowa prowadzili pięcioma punktami (19:14). Ekipa z PlusLigi wygrała pierwszego seta 25:18.

W drugiej części starcia Skra już od początku stawiała warunki na boisku. Bełchatowianie na starcie wygrali trzy punkty z rzędu. Holenderski zespół nawet przez chwilę nie był na prowadzeniu w drugim secie. Podopieczni Joela Banksa bez litości wykorzystywali wszystkie błędy przeciwników. Skra zwyciężyła w tej partii 25:16. Drużyna Draisma Dynamo Apeldoorn była w sporych tarapatach.

Trzecia odsłona tego starcia również nie potoczyła się po myśli zawodników holenderskiego klubu. Nie potrafili oni zatrzymać skutecznej ofensywy Skry. Świetnie na parkiecie prezentował się Wiktor Musiał. Atakujący w całym spotkaniu zdobył 15 punktów. Między innymi dzięki jego grze polska ekipa sięgnęła po zwycięstwo w trzecim secie 25:19.

Zatem drużyna grająca na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce awansowała do 1/16 finału Pucharu CEV. Na następnym etapie rywalizacji Skra zagra z zespołem Chaumont VB 52.

PGE Skra Bełchatów - Draisma Dynamo Apeldoorn 3:0 (25:18, 25:16, 25:19)