Liga Konferencji: Lech Poznań zremisował w Wiedniu! Sprawa awansu otwarta

Lech Poznań po raz drugi w tym sezonie Ligi Konferencji Europy zmierzył się z Austrią Wiedeń. Poznaniacy tym razem zremisowali z austriackim klubem 1:1 na wyjeździe, a gola dla Kolejorza strzelił Mikael Ishak. Remis Villarrealu z Hapoelem Ber Szewa oznacza, że Lech przed ostatnią kolejką fazy grupowej ma dwa punkty przewagi nad Izraelczykami w tabeli grupy C.

Lech przystępował do starcia w Wiedniu po serii trzech meczów bez zwycięstwa na polskim podwórku. Optymizm przed spotkaniem z Austrią pozwalały jednak budować punkty zdobyte przez zawodników Johna van den Broma we wcześniejszych meczach Ligi Konferencji Europy. Jedyne zwycięstwo Kolejorz odniósł właśnie w domowym boju z Austrią.

Forma gospodarzy meczu 5. kolejki też nie mogła przestraszyć poznaniaków, którzy rozpoczęli zawody z dużym spokojem. W pierwszej połowie obydwie drużyny oddały po jednym celnym strzale, a najgroźniej było pod bramką Bednarka po sytuacyjnym strzale Teigla. Poprzeczka uratowała w 22. minucie Lecha. Po drugiej stronie szanse mieli Satka i Kvekveskiri, ale piłka nie chciała wpaść do siatki.

Drugą część gry goście z Poznania rozpoczęli z dużą dozą animuszu. Starali się wysoko odbierać piłkę pod polem karnym rywala i w taki właśnie sposób trafili do bramki w 48. minucie. Kvekveskiri tym razem uderzył w światło bramki, gdzie dobrze spisał się bramkarz Austrii. Odbita do boku piłka znalazła się jednak u Szymczaka, ten wypatrzył Ishaka, a Szwed strzelił 13 gola w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach.

Szybko strzelona bramka natchnęła Lechitów, którzy jednak nie wykorzystali swoich szans. W 70. minucie Pedro Rebocho "podał rękę" rywalowi z Austrii, gubiąc piłkę pod własnym polem karnym. Błąd zawodnika Lecha wykorzystał Can Keles, który strzałem w krótki róg doprowadził do wyrównania.

Gospodarze mocno uwierzyli w siebie po trafieniu na 1:1. Piłkę meczową w doliczonym czasie miał jednak Joao Amaral, ale po wycofaniu piłki przez Artura Sobiecha fatalnie przestrzelił. Remis nie daje Lechowi awansu do wiosennej części Ligi Konferencji Europy, a o grę w kolejnej rundzie zespół z Poznania będzie musiał powalczyć w ostatniej kolejce fazy grupowej.

W niej polski klub zmierzy się z Villarrealem, który zremisował w Walencji z Hapoelem Beer Szewa 2:2 (0:0). "Żółta Łódź Podwodna", która w roli gospodarza występuje na obiekcie Levante, już wcześniej zapewniła sobie awans do 1/8 finału.